Керівник Google розповів, яким стане світ в 2099

  • watch_later 24 квітня 2015, 05:48

  • visibility 21 перегляд

 Рей Курцвейл виступив з черговою порцією пророкувань.

Будучи одним з головних дослідників сучасних досягнень в галузі штучного інтелекту, Рей Курцвейл публікує свої прогнози з 1990-х років, багато з яких стали академічними. 

Але якщо ще п'ять років тому він частіше оперував тривалими періодами (2030-ті, 2040-ті роки), то останнім часом в припущеннях вченого з'явилася хронологічна стрункість. Можливо, на точність вплинула його робота в найбільшій інтернет-компанії, де футуролог опинився на передовій багатьох інноваційних розробок. 

Курцвейл ніби запрошує взяти участь в інтелектуальній грі і зібрати пазл - картину майбутнього з його старих і нових пророкувань. Якщо зібрати всі прогнози, зроблені за 20 років в книгах, блогах, інтерв'ю та лекціях, можна помітити, що майбутнє з 2019 по 2099 вчений розписав буквально по роках. 

2019 - Проводи та кабелі для персональних і периферійних пристроїв підуть у минуле. 

2020 - Персональні комп'ютери досягнуть обчислювальної потужності порівнянної з людським мозком. 

2021 - Бездротовий доступ до Інтернету покриє 85% поверхні Землі. 

2022 - У США і Європі будуть прийматися закони, що регулюють відносини людей і роботів. Діяльність роботів, їх права, обов'язки та інші обмеження будуть формалізовані. 

2024 - Елементи комп'ютерного інтелекту стануть обов'язковими в автомобілях. Людям заборонять сідати за кермо автомобіля, не обладнаного комп'ютерними помічниками. 

2025 - Поява масового ринку гаджетів-імплантантів.2027 - Персональний робот, здатний на повністю автономні складні дії, стане такою ж звичною річчю, як холодильник або кавоварка. 

2028 - Сонячна енергія стане настільки дешевою і розповсюдженою, що буде задовольняти всю сумарну енергетичну потребу людства. 

2029 - Комп'ютер зможе пройти тест Тьюринга, доводячи наявність у нього розуму в людському розумінні цього слова. Це буде досягнуто завдяки комп'ютерній симуляції людського мозку. 

2030 - Розквіт нанотехнологій у промисловості, що призведе до значного здешевлення виробництва всіх продуктів. 

2031 - 3D-принтери для друку людських органів будуть використовуватися в лікарнях будь-якого рівня. 

2032 - Нанороботи почнуть використовуватися в медичних цілях. Вони зможуть доставляти поживні речовини до клітин людини і видаляти відходи. Вони також проведуть детальне сканування людського мозку, що дозволить зрозуміти деталі його роботи 

2033 - Самокеровані автомобілі заповнять дороги. 

2034 - Перше побачення людини з штучним інтелектом. Віртуальну кохану можна обладнати «тілом», проектуючи зображення на сітківку ока, - наприклад, за допомогою контактних лінз або окулярів віртуальної реальності. 

2035 - Космічна техніка стає досить розвиненою, що б забезпечити постійний захист Землі від загрози зіткнення з астероїдами. 

2036 - Використовуючи підхід до біології, як до програмування, людству вперше вдасться запрограмувати клітини для лікування хвороб, а використання 3D-принтерів дозволить вирощувати нові тканини й органи. 

2038 - Поява роботизованих людей, продуктів трансгуманістічних технологій. Вони будуть обладнані додатковим інтелектом (наприклад, орієнтованим на конкретну вузьку сферу знань, повністю охопити яку людський мозок не здатний) і різноманітними опціями-імплантантами - від очей-камер до додаткових рук-протезів. 

2039 - наномашини будуть імплантуватися прямо в мозок і здійснювати довільне введення і виведення сигналів з клітин мозку. Це призведе до віртуальної реальності «повного занурення», яка не зажадає ніякого додаткового обладнання. 

2040 - Пошукові системи стануть основою для гаджетів, які будуть імплантуватися в людський організм. Пошук буде здійснюватися не тільки за допомогою мови, а й за допомогою думок, а результати пошукових запитів будуть виводитися на екран тих же лінз або окулярів. 

2041 - Гранична пропускна здатність інтернету стане в 500 млн разів більше, ніж сьогодні. 

2042 - Перша потенційна реалізація безсмертя - завдяки армії нанороботів, яка буде доповнювати імунну систему і «вичищати» хвороби. 

2043 - Людське тіло зможе приймати будь-яку форму, завдяки великій кількості нанороботів. Внутрішні органи будуть замінювати кібернетичними пристроями набагато кращої якості. 

2044 - Синтетичний інтелект стане в мільярди разів більш розумним, ніж біологічний. 

2045 - Наступ технологічної сингулярності. Земля перетвориться на один гігантський комп'ютер.