Кіровоград: "Автобусний парк" вимагав у міста кошти за розірваним договором

  • Оксана Гуцалюк
  • watch_later 24 листопада 2015, 13:35

  • visibility 194 перегляда

Господарський суд Кіровоградської області розглянув позов публічного акціонерного товариства "Автобусний парк" 13527 до Управління розвитку транспорту та зв'язку Кіровоградської міської ради.

Транспортники вимагали укласти додаткову угоду з містом, за якою суму компенсації за пільгову перевезення підвищити з 5,7 млн (сума, внесена до угоди) до 7,6 млн гривень (сума бюджетних призначень на цей вид видатків). Тобто Автобусний парк вважав, що має отримати усі кошти, які виділив бюджет на перевезення пільговиків.

У свою чергу інша сорона зазначала, що позивач порушив умови перевезень. Наслідком допущених позивачем порушень стало одностороннє розірвання зазначених договорів.

Розглянувши наявні матеріали справи, заслухавши присутніх в судових засіданнях учасників судового процесу, господарський суд встановив наступні обставини.

06.03.2014 між Управлінням розвитку транспорту та зв'язку Кіровоградської міської ради та публічним акціонерним товариством "Автобусний парк" 13527 укладено договір №3/07 на компенсацію витрат від перевезення окремих категорій громадян, які користуються безкоштовним проїздом міським автомобільним транспортом.

За умовами даного договору, його укладено з метою забезпечення перевезень пільгових категорій громадян, визначених чинним законодавством України, для надійного та якісного обслуговування на умовах виконання сторонами вимог чинного законодавства та відшкодування витрат Перевізника за рахунок коштів державної субвенції на компенсацію витрат від перевезення окремих категорій громадян, які користуються безкоштовним проїздом автомобільним транспортом.

Укладати ж додаткові угоди відповідач не зобов'язаний. Більше того, угода може бути розірвана у тому числі в односторонньому порядку.

У жовтні минулого року саме так і вчинила міськрада - направивши відповідачу повідомлення про розірвання угоди у зв'язку з систематичним порушенням відповідачем умов договорів на перевезення пасажирів, повідомлено позивача про те, що договори перевезення є розірваними в односторонньому порядку і припиняють свою дію з моменту спливу 30-денного терміну з дня надсилання цього повідомлення, а саме з 3 листопада 2014 року.

Автопарк звернувся до суду про визнання рішення про розірвання договору недійним, але Ленінський райсуд у позові відмовив. Адже Автобусний парк сам направив до міськради листа про призупинення перевезень.

З наведених вище обставин вбачається, що договір №3/07 на компенсацію витрат від перевезення окремих категорій громадян, які користуються безкоштовним проїздом міським автомобільним транспортом є розірваним з 28 листопада 2014 року, що, в свою чергу, унеможливлює внесення змін до нього.

Доказів на підтвердження протилежного позивачем до суду не надано.

За наведених обставин господарський суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову та прийняв відповідне рішення.