Кіровоград похвалився Європі, що не залежить від Росії

  • Оксана Гуцалюк
  • watch_later 6 лютого 2015, 08:52

  • visibility 169 переглядів

В умовах загальноукраїнської кризи, пов’язаної із нестабільністю економіки та військовими діями на Сході країни вдається зберегти баланси розвитку економіки міста - про це розповіли представники міської влади Кіровограда представникам ЄС під перебування останніх в Кіровограді.

Європа направила до нас керівника відділу преси та інформації представництва ЄС в Україні Юргіса Вільчінскаса та координатора інформаційної кампанії "Будуймо Європу в Україні" Ольгу Сушицьку.

Від Кіровограда були заступник міського голови Сергій Васильченко, начальник управління економіки міської ради Олена Осауленко, начальник відділу внутрішньої політики міської ради Надія Грищенко та начальник відділу по роботі із засобами масової інформації міської ради Сергій Якунін.

Гостей, зокрема, цікавили питання розвитку місцевого самоврядування в нових умовах економічного реформування, можливостей інвестиційного розвитку, децентралізації влади, інформаційної підтримки щодо співпраці європейських структур з окремими регіонами України. Так, Сергій Васильченко звернув увагу європейської делегації на те, що подібна ситуація стала можливою через те, що основні підприємства Кіровограда завжди були орієновані саме на альтернативні російським ринки – Європейського союзу, Китаю. Бразилії та інших країн. А завдяки тому, що Кіровоградська область є сільськогосподарською, то і в обласному центрі більш-менш успішно переживають кризу підприємства, орієнтовані на переробку сільгосппродукції, харчової промисловості тощо.

ua-5974.fullМашинобудівна галузь зараз переживає не найкращі часи, але зберігає сталі тенденції розвитку. Постійно доводиться вирішувати питання розвитку міської інфраструктури, зокрема відновлення електричного транспорту, як найбільш екологічного, залучення інвестицій для реалізації проектів у сфері житлово-комунального господарства, енергозберігаючих технологій, підтримки малого та середнього бізнесу, вирішення соціальних питань у зв’язку із напливом переселенців з Донецької та Луганської областей тощо.

Натомість європейці обіцяли всіляку допомогу у реалізації інформаційних проектів, навчанні приватних підприємців у питаннях виходу на ринки країн Європи, які повністю відкриваються для українських товарів вже через рік відповідно до запровадження у дію підписаного у 2014 році документу про асоціацію України з Євросоюзом.

Їх цікавили питання формування місцевих бюджетів відповідно до декларованої урядом України децентралізації, вирішення проблеми безробіття та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб, забезпечення їх належними умовами проживання, зокрема, можливостей фінансування реконструкції під житло недобудованих об’єктів, інших споруд.

За матеріалами сайту Кіровоградської міської ради