Кіровоградська міськрада визнана непублічною

  • Оксана Гуцалюк
  • watch_later 20 листопада 2015, 15:37

  • visibility 7 переглядів

З вересня експерти Центру політичних студій та аналітики розпочали кількаетапну кампанію «Знати, щоб діяти!», яка покликана перевірити відкритість органів місцевого самоврядування та оцінити виконання закону «Про доступ до публічної інформації».

Про це повідомляє "Слово і діло".

горсоветДля перевірки було випадковим чином обрано 120 органів місцевого самоврядування. Вибірка охопила по 5 міських рад у кожній області України, включно з міськими радами, розташованими на підконтрольних українській владі територіях Донецької та Луганської областей.

За період з 22 вересня по 15 жовтня у відповідь на 120 запитів на публічну інформацію отримано листи від 89 міських рад обласних центрів, міст обласного значення та інших міст, розташованих у межах всіх областей України.

Тобто вийшли на показник активності – 74%. Близько чверті міських рад не надали можливості проаналізувати їхню діяльність в частині ефективності задоволення запитів громадян на предмет отримання публічної інформації. Серед них - Кіровоградська та Гайворонська міські ради.

Крім цього, в ході моніторингу виявилося, що в дев’яти міських рад електронні скриньки, на які пропонувалося надсилати запити, виявилися неробочими, у цьому списку - Бобринецька міська рада.

До трьох міських рад із цього переліку вдалося достукатися через офіційні електронки, адреси яких розміщені в розділі «Контакти» офіційного веб-сайту кожного з органів самоврядування – таким чином була отримана відповідь у тому числі від Знам’янської міської ради.