Кiровоградськi iнвалiди просять депутатiв не вiддавати пiльги

  • Оксана Гуцалюк
  • watch_later 28 грудня 2014, 18:54

  • visibility 294 перегляда

Громадська органiзацiя з Кiровограда звернулась до депутатiв з приводу Держбюджету на 2015 рiк.

Про це повiдомила голова Кіровоградської громадської організації матерів дітей-інвалідів та інвалідів «Серце матері» - Людмила Шукрута.

У зверненнi до Костянтина Яринича,Станіслава Березкіна, Олександра Горбунова йдеться: 

"Звертаємось до Вас з великим сподіванням на відновлення справедливості та захисту прав найнезаищенних категорій населення, а саме пенсіонерів, ветеранів, інвалідів та сімей, де виховуться особливі діти нашого рідного міста. 24 грудня 2014 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів та інвалідів, на якому розглядалися законопроекти «Про Державний бюджет України на 2015 рік», «Про внесення змін та визнаннями такими, що втратили чинність, деякі законодавчі акти України (реєстр. № 1577, розроблений Кабінетом Міністрів України) та інші, якими зокрема пропонується вилучити наступне:

щодо безоплатного проїзду усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, залізничним транспортом приміського сполучення, автобусами приміських та міжміських маршрутів:

- інвалідам війни, учасникам бойових дій, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також особам, на яких поширюється чинність Закону «Про статус ветеранів війни та гарантії їм соціального захисту»,

- інвалідам, що передбачено Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні та іншим категоріям осіб.

щодо безплатного проїзду один раз на рік чи два роки (в залежності від статусу) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом для:

- всіх категорій ветеранів війни

- осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною

- всіх категорій колишніх в’язнів

- інвалідів

- ветеранів військової служби (за винятком учасників АТО)

щодо компенсації вартості проїзду до санаторно-курортного закладу і назад:

- інвалідам війни

- особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, особливі трудові заслуги

щодо вступу поза конкурсом до вищих та професійно-технічних навчальних закладів України (замінено на вступ на конкурсній основі відповідно до здібностей) для всіх категорій осіб з числа передбачених законами України «Про статус ветеранів війни та гарантії їм соціального захисту», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та «Про підвищення престижності шахтарської праці».

- Визначити, що всі пільги (безплатне одержання ліків, знижка квартирної плати, знижка плати за комунальні послуги, знижка вартості палива для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення, позачергове користування всіма послугами зв’язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів тощо) всім категоріям осіб надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’і в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку визначеному Кабінетом Міністрів України (1705 гривень на сьогодні).

Прийняття цих поправок призведе до погіршення вже існуючої не втішної загальної картини на фоні бойових дій на Сході нашої країни, яке боляче б’є на сьогодення окремих соціально-незахищених груп населення. Саме ці люди з глибоким розумінням ставляться до багатьох реформ Уряду, які спрямовані на єкономію Держбюджету. Але не треба забирати те невеличке останнє, що лишається для збереження мізерного бюджету інваліда чи родини з особливою дитиною! Саме така “економія”, без перебільшень, вб’є тих самих, хто терпить й надалі буде мовчки терпіти.

Не залиштесь байдужим! Захистіть тих, хто не зможе вийти на Майдан і відстояти свої права!"