Кіровоградський депутат дав надію на зменшення тарифів на тепло для населення

  • Сергій Муренець
  • watch_later 3 червня 2015, 12:35

  • visibility 207 переглядів

Депутат Кіровоградської міської ради Павло Топчій інціюватиме створення депутатської комісії для перевірки обгрунтованості нормативів витрат теплової енергії на опалення житлових будинків, щоб, можливо, зменшити тарифи на тепло для населення.

Про це Топчій повідомив на прес-конференції, передає кореспондент Точки доступу.

Новий тариф на опaлення для КП «Теплоенергетик» затверджений у розмірі 19,92 грн/м2. Його розрахували, виходячи з норми витрат теплової енергії 0,03 Гкaл/м2. Тариф для опалення для ДП «Кіровоградтепло» складає 18,30 грн, виходячи з норми витрат теплової енергії 0,0247 Гкал/м2.

Ці норми затверджені рішеннями виконавчого комітету, ще 28 грудня 2010 року

– Для порівняння, в Якутії, що розташована в північно-східній частині Сибіру, в залежності від кліматичної зони, норматив споживання теллової енергії коливається від 0,0283 до 0,0293 Гкал/м2. Тобто, в Кіровограді майже однакові нормативи споживання теплової енергії із Якутією, яка розташована в зовсім іншому кліматичному поясі, – зазначив Топчій.

Те, що нормативи завищені, за словами депутата підтверджується і показаннями лічильників.

– Так, наприклад, якщо взяти грудень 2014, то мешканці будинків, які не обладнані лічильниками, платити ДП «Кіровоградтепло» повний тариф – 11,02 грн/м2, а там, де лічильники встановлені, найнижчий тариф складав 5,98 грн (вул. Яновського, 98), – наголосив Павло Топчій.

За створення комісії, яка перевірить обґрунтованість норм витрат і, як наслідок, зробить висновок про можливість зменшення тарифів на тепло для кіровоградців, має проголосувати сесія міської ради. Її засідання заплановане на завтра.

– Ми не можемо зменшити тариф, бо його встановлює не міська рада, а Нацкомісія, але ми можемо зменшити норми витрат теплової енергії, щоб знизити тариф для мешканців будинків без теплових лічильників,  – наголосив Топчій.