Кіровоградщина ховає ще двох героїв

  • Олег Бондар
  • watch_later 27 червня 2014, 13:40

  • visibility 58 переглядів

24 червня стало черговою чорною датою в історії Кіровоградщини. Війна знову  залишила кривавий слід у сердцях і душах людей, забравши життя двох молодих хлопців, бійців Кіровоградського полку спеціального призначення.

«Загинули близько 17:00 під Слов'янськом в районі гори Карачун у збитому військовому гелікоптері Мі-8, який повертався з блокпоста з фахівцями, що встановлювали апаратуру з метою організації моніторингу простору, фіксації фактів порушення перемир'я в зоні проведення АТО», — йдеться в повідомленні, розміщеному у «Вікіпедії» на сторінці з переліком загиблих під час проведення антитерористичної операції.

Усього в гелікоптері перебувало дев’ятеро осіб, ніхто із них не вижив. Троє членів екіпажу гелікоптера Мі-8 16-ї окремої бригади армійської авіації 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України (Броди, Львівська область), четверо працівників СБУ (три офіцери й прапорщик) та двоє спецназівців із Кіровограда.


За інформацією, яку оприлюднив виконуючий обов'язки міністра оборони Михайло Коваль, 142 військовослужбовців Збройних сил загинули станом на 25 червня за час проведення антитерористичної операції. За оцінками ООН, з 15 квітня по 20 червня на Сході України загинули 423 людини (військові й цивільні). Станом на 23 червня агентство ООН у справах біженців виявило більше 46 тисяч переміщених осіб.


Депутат Анатолій Гриценко заявив, що збитий вертоліт належить до бригади, в якій служить його син.

«Двоє загиблих спецназівців із Кіровоградського полку минулої ночі ще спали поруч з ним в одному ангарі...» — написав політик у себе на Facebook.

***

4Раніше в ЗМІ з’явилося кілька версій загибелі вертольота та місії, яку він виконував.

Сепаратисти заявляють про висадку десанту,  в АТО кажуть, що вертоліт перевозив гуманітарну допомогу.

«Близько 17 години в районі гори Карачун поблизу Слов'янська пуском ракети ПЗРК був збитий вертоліт сил АТО МІ-8, який повертався з українського блокпоста після виконання завдання по доставці вантажів. Бойовики, випустили ракету й зникли в найближчому селі Билбасівка», — повідомив спікер АТО Владислав Селезньов.

Перший віце-прем'єр самопроголошеної «Донецької народної республіки» Андрій Пургін, слова якого цитує «Інтерфакс», стверджує, що з вертольота висадився десант, і цим начебто українська сторона порушила перемир’я, оголошене Петром Порошенком.

— По суті, перемир'я не було ні хвилини. Нас постійно обстрілювали, а вчора вдень близько 150 українських бійців спробували штурмувати Донецьк. Відповідно, обстріл вертольота під Слов'янськом був частиною наших заходів у відповідь на агресію з української сторони, — сказав Пургін.

От тільки не Пургіним, і не його соратниками, які, прислужуючись східному сусіду-агресору, потопили частину нашої країни в крові, скаржитися про якісь недотримання чи ще щось. Переважна більшість українців переконана, що перемовини з терористами можна й необхідно вести лише силою зброї, тобто єдиною доступною для них мовою. І останні події лише підтверджують правильність цієї думки. Лише за три дні обіцяного припинення вогню сили АТО зафіксували 44 випадки порушення бойовиками цього режиму. За час так званого перемир’я загинули одинадцять наших бійців.

***

Нагадаємо, минулої п'ятниці Президент України Петро Порошенко віддав наказ про припинення вогню на тиждень (з 22 години 20 червня до 10 години 27 червня) всіма підрозділами Збройних сил, Національної гвардії та Прикордонної служби.

«Українська армія припиняє вогонь! Але це не означає, що ми не дамо відсіч у випадку агресії щодо наших військових, ми робитимемо все для захисту території нашої держави», — заявив він.

У понеділок після переговорів за участі представника України, Росії та терористичних організацій «ЛНР» і «ДНР» бойовики заявили, що погоджуються на перемир'я до 27 червня. Що з цього вийшло, уже бачимо.

Останні події, схоже, посіяли зерно сумніву і в миролюбну душу Президента. 24 червня Петро Порошенко заявив, що не виключає скасування рішення про припинення вогню і віддав наказ українським військовим без коливань відкривати вогонь у відповідь на напади терористів.