Кіровоградщина: як допомогти військовим?

  • Сергій Муренець
  • watch_later 14 липня 2014, 13:05

  • visibility 57 переглядів

Кіровоградці продовжують активно збирати кошти на підтримку військовослужбовців-земляків, які перебувають в зоні АТО. У місті й в області діють одразу кілька благодійних фондів та ініціатив громадян, які займаються цим питанням та надають реальну допомогу солдатам. Точка доступу спробувала узагальнити інформацію про всіх них та опублікувати реквізити, які допоможуть небайдужим громадянам перерахувати кошти на потреби військових.

Фонд підтримки батальйонів тероборони

З 12-го травня за ініціативи голови облдержадміністрації Олександра Петіка на базі Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати почав діяти благодійний фонд підтримки батальйонів територіальної оборони Кіровоградщини. Як повідомила його керівник Ірина Саєнко, за майже два місяці роботи на рахунок надійшло понад 734 тисячі гривень. Основними наповнювачами фонду є великі та середні підприємства.

— До нас надходить заявка від військових з проханням щось придбати, ми розглядаємо її, а також дивимося, чи достатньо коштів у нас на рахунку, щоб її виконати, й потім починається робота, — каже Ірина Саєнко. — Спеціалісти вивчають пропозиції, в яких найкраща співвіднесеність ціни та якості товару.  Ми збираємо та аналізуємо прайси не лише від підприємств із Кіровоградщини, а й усієї України. Потім вирішуємо, в кого купувати. Все дуже прозоро. Ми не женемось за дешевими пропозиціями, головне — якість продукції.

На сьогодні кількість залишкових коштів на рахунку фонду складає 64,3 тисячі гривень. Всі інші були витрачені на придбання комплектуючих для систем водопостачання, баки різної ємкості, постільну білизну (наволочки, простирадла, ковдри), матраци та подушки, тактичне спорядження, берці, ремінно-плечові системи, а також подарунки військовослужбовцям, які повернулися з АТО.

— Ми свідомо відмовилися купувати бронежилети. Це специфічні засоби, на яких треба розумітися. Тому їхньою закупкою, я вважаю, повинні займатися військові, — зазначає Ірина Саєнко.


Благодійна організація «Благодійний фонд підтримки українських військовослужбовців»

Код ЄДРПОУ 39210575

Неприбуткова організація

р/р 2600 905 291 2627 в Кіровоградській філії ПАТ "Приватбанк"

МФО 323583


Громадська ініціатива «Армія SOS Кіровоград»

З середини червня у Кіровограді почала активну роботу громадська ініціатива «Армія SOS», яка збирає благодійні кошти на потреби 3-го кіровоградського десантного батальйону спецпризначення, що бере участь в АТО.

— Ми відправили на Донбас одну посилку з речами для військових і готуємо другу, — говорить координатор ініціативи Оксана Червона. — Зараз почали збирати цільові кошти для купівлі тепловізора для наших спецпризначенців — найпростіша модель коштує від 45 тисяч гривень, на сьогодні вже зібрали близько 20 тисяч. Для цього відкрили спеціальний картковий рахунок, щоб все було прозоро й можна було викладати звіт на наших сторінках в соцмережах. Крім цього, ми збираємо кошти в єдину скриньку, яка знаходиться в магазині. Люди, що допомагають, записуються в окрему відомість, щоб була певна звітність і кожен розумів, що їхні гроші йдуть у «спільний котел».


Підтримати ініціативу можна, прийшовши в книжковий супермаркет «Буки» на вул. В. Перспективній, 35/54 з 9:00 до 20:00 щоденно чи зателефонувавши (0522) 27-20-19, 095-37-22-570. Кошти на придбання тепловізора можна перераховувати на картку Приватбанку: 5168 7420 1159 3740.


Кіровоградець Олексій Тітов

Збором коштів на бронежилети та інші речі для кіровоградських військовослужбовців, які зараз знаходяться на Сході України, займається й кіровоградець Олексій Тітов. Судячи зі звітів, які чоловік регулярно викладає на своїй сторінці у Facebook, разом із друзями та знайомими йому вже вдалося зібрати понад 300 тисяч гривень. За них купуються бронежилети, форма, рюкзаки, берці, ліки та інші речі, яких сьогодні потребують солдати. В основному допомагають військовослужбовцям з територіального батальйону оборони №17 та 3-го десантного полку спецпризначення.

— Нашим артилеристам, з яких починалася вся волонтерська діяльність, ми відправили одну невелику посилку. Це футболки, шкарпетки, берці, ніж, чай і кава, — говориться у свіжому записі на сторінці Олексія Тітова. — Також на нас вийшли перевірені друзі з Красного Лиману. Вони впродовж вже тривалого часу готують їжу і розвозять її по блокпостах для наших бійців. Оскільки ця справа —  благородна, а їхні резерви не безмежні, ми перерахували їм трохи на картку.


Всі, хто хоче приєднатися до збору грошей, можуть пересилати кошти на приватбанківську картку 5577 2127 1238 5239.


Фонди від голови облради та Самооборони

Найближчим часом на Кіровоградщині мають запрацювати ще кілька благодійних фондів, які надаватимуть допомогу та підтримку не лише військовослужбовцям, а й їхнім родинам. Появу одного з таких у пресі вже анонсував голова обласної ради Олександр Чорноіваненко.

— Фонд матиме назву «Соціальний захист» або «Соціальна ініціатива», з цим поки остаточно не визначились, —цитують Олександра Чорноіваненка Інтернет-видання. — Хочу залучити до нього Самооборону, УМВС, Спілку офіцерів. Основна функція фонду — допомагати сім'ям тих кіровоградців, які зараз відстоюють Україну на Сході. Чоловіки відсутні вдома по кілька місяців, тому в їхніх сімей з'являється чимало проблем, як побутових, так і фінансових. Фонд допомагатиме у їх вирішенні.

Повідомила про плани щодо створення свого фонду й кіровоградська Самооборона. Той має запрацювати вже найближчим часом.

— Пройдемо реєстрацію як громадська організація, отримаємо статус юридичної особи й відразу відкриємо рахунок. У пріоритеті буде збір коштів для військових, потім для їхніх родин та поранених, — зазначив начальник штабу формування Самооборони Олег Копил.

За його словами, щоб залучити кошти, вони звертатимуться як до звичайних громадян, так і до підприємців та навіть церковних організацій.

Міноборони та всеукраїнські фонди

Як бачимо, перед охочими допомогти солдатам відкриваються широкі можливості. Тим паче, що є ще й прямі рахунки Міноборони та всеукраїнських благодійних організацій, які можна отримати в кіровоградському військоматі й теж перераховувати кошти на потреби військовослужбовців.


Зокрема, для допомоги воєнно-морським силам слід звертатися до відділень «Приватбанку»

МФО 324935, одержувач: Благодійна організація «Фонд відродження українського флоту».

Код отримувача: ОКПО 37636604.

Перерахунки платежів у гривнях здійснюються за поточним рахунком 26000060489109.

Призначення платежу: Благодійний внесок.

Для Міністерства оборони

Одержувач: Міністерство оборони України.

Код: ЄДРПОУ 00034022.

Банк: Державна казначейська служба України, м. Київ.

Код банку: НФО 820172.

Реєстраційний номер рахунку матеріально-технічного-забезпечення: 31254307218611.

Реєстраційний номер рахунку медичного забезпечення: 31257304218611.


Варто зазначити, що перерахованими в статті благодійними фондами та ініціативними громадянами допомога кіровоградським військовим не обмежується. Підтримку солдатам надають і громадські формування та благодійні організації, які діють від імені народних депутатів. Але їх фінансуванням переважно займаються самі законодавці, а це вже інша історія.