Колишній слідчий з Кіровограда, який хоче очолити Антикорупційне бюро, причетний до незаконного звільнення Лозінського

  • Оксана Гуцалюк
  • watch_later 16 березня 2015, 14:02

  • visibility 165 переглядів

Адвокат Артем Ситник, який претендує на посаду директора Національного антикорупційного бюро , був захисником скандально відомого прокурора Володимира Бабенка, причетного до викрадення тіла Георгія Гонгадзе і незаконному звільненню депутата-вбивці Віктора Лозінського.

Про це повідомив народний депутат від фракції Блоку Петра Порошенко, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віталій Купрій, передає його прес-служба.

«Директором бюро може стати захисник прокурора Бабенко. Мова йде саме про те Бабенко, якому нещодавно було повідомлено про підозру у вчиненні низки злочинів: організація службового підроблення, незаконне втручання в роботу автоматизованих систем, приховування вчинення тяжкого злочину і завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину зі штучним створенням доказів », - зазначає Купрій.

За інформацією нардепа, зараз Бабенко перебуває у всеукраїнському розшуку за незаконне звільнення від відбування покарання екс-нардепа Віктора Лозінського, який у 2009 році в Кіровоградській області в присутності районного прокурора і начальника міліції умисно вбив на полюванні місцевого жителя. Також Володимир Бабенко, за даними свідків, керував свого часу викраденням тіла журналіста Гонгадзе з Таращанського моргу.

Віталій Купрій впевнений, що захисник Бабенко Артем Ситник був особисто прекрасно обізнаний про всі обставини «справи Лозінського», оскільки довгий час працював начальником слідчого відділу прокуратури Кіровоградської області. Деякий час він навіть був підлеглим Бабенко і добре усвідомлював, які злочини вчинив його колишній керівник в Київській області.

«Однак це не завадило пану Ситнику прийняти рішення захищати злочинця - перевертня в погонах», - констатує народний депутат.

Купрій в черговий раз зазначив, що обрання на посаду директора Антикорупційного бюро людини, який раніше працював на керівних посадах в правоохоронних органах, поховає саму ідею створення незалежного та ефективного антикорупційного органу. «Маючи за собою шлейф особистих відносин і зобов'язань усередині системи, змінити її буде неможливо», - переконаний парламентарій.

Купрій припускає, що така людина як Ситник може бути вигідний керівництву держави, якщо Антикорупційне бюро планується перетворити на ручний інструмент для вибіркового правосуддя і політичних переслідувань.

Відомо, що 6 березня конкурсна комісія з виборів кандидатів на посаду директора Антикорупційного бюро відібрала чотирьох претендентів, серед яких і згаданий Артем Ситник (отримав друге місце у рейтинговому голосуванні). Однак на співбесіді з членами конкурсної комісії на чолі з Рефатом Чубаровим Ситник умисне приховав той факт, що він є захисником Бабенко.

"Дніпропетровська панорама".