Коли закінчиться війна та хто її закінчить?

  • Алла Зейферт
  • watch_later 6 серпня 2014, 13:17

  • visibility 1520 переглядів

Хто підлягає призову під час оголошеної Указом Президента 21 липня третьої хвилі мобілізації, яким чином вона буде проходити, та що потрібно, аби в країні запанував мир і спокій?

Про це розповіли військовий комісар Кіровоградського обласного військового комісаріату Ярослав Кучер разом із заступником по роботі із особовим складом та громадськістю Олегом Молчановом, заступником по роботі із особовим складом та громадськістю Миколою Ржепецьким та заступником — помічником військового комісара із правової освіти облвійськкомату Богданом Голяничем.

Яким чином буде проводитися мобілізація?

Перше: від оголошення мобілізації протягом 45 діб потрібно визначити категорію військовозобов’язаних, оповістити їх, сформувати в команди і направити на підготовку до навчального центру.

Друге: протягом п’ятнадцяти діб вони будуть проходити цю підготовку, де їх навчать, або нагадають їм, всі ті навички, які вони отримали під час проходження строкової служби в Збройних Силах.

Третє: Ці групи будуть направлені для доукомплектування військових частин, до яких вони приписані.

Фактично на Кіровоградщині ця робота вже розпочата: зараз відбувається оповіщення, виклик військовозобов’язаних, проведення їх через медичні огляді і комісії, визначення їх морально-ділового стану та рівня підготовки, і починається формування команд. Потім їх перевезуть до місць навчання та виконання завдань за призначенням.

600Мобілізації підлягають військовозобов’язані особи, які уже проходили строкову службу, і ті, які з якихось причин її не пройшли, але за станом здоров’я придатні для її проходження. Підлягають призову особи призовного віку — строковики, та особи, передбачені статтею 23 Закону України про мобілізацію та мобілізаційну підготовку.

— Особи, які мають на утриманні п’ятьох та більше дітей, мобілізації не підлягають. Але разом з тим, у нас є така колізія в законодавстві – в законі про військовий обов’язок і військову службу написано, що службі підлягають звільненню від строкової служби особи, які мають на утриманні трьох і більше дітей, - зазначив Кучер. - Таким чином ми будемо намагатися не призивати осіб, в яких троє і більше дітей. Переваги все одно будуть надаватися тим, хто має якийсь рівень військової освіти, тому що це вже третя хвиля мобілізації і ми вже знаємо, яких фахівців не вистачає. Але, разом із тим, у нас є такі формування, які не потребують спеціальної підготовки. Ми зараз будемо проводити кампанію по набору – в основному, із числа добровольців, - хто проходив раніше службу у державній прикордонній службі, у високомобільних десантних військах.


Військовозобов’язані віком від 50 до 60 років наразі не призиваються.


Помічник військового комісара із правової освіти Кіровоградського обласного військового комісаріату майор Богдан Голянич повідомив, що законопроект Верховної Ради щодо збільшення граничного віку перебування військовозобов’язаних у запасі з 50 до 60 років приймуть найближчим часом.

— Наразі цей закон ще не прийнятий, і військовозобов’язані віком від 50 до 60 років наразі не призиваються.

За словами заступника військового комісара Кіровоградського обласного військового комісаріату по роботі із особовим складом та громадськістю, полковника Миколи Ржепецького, армія зараз потребує фахівців зенітно-ракетного комплексу, механіків танків і БМП та спеціалістів артилерії. Зараз проводиться відбір спеціалістів, які знаходяться на Кіровоградщині. Після того, як вони скомпонуються в команди, їх направлять на навчальний центр в місто Десна для проведення підготовки і залучення до операції.


Армії потрібні зенітники-ракетники, механіки танків й БМП та артилеристи.


Також Ярослав Кучер повідомив, що військові в зоні антитерористичної операції на Сході країни будуть на сто відсотків забезпечені засобами індивідуального захисту до кінця серпня. Загалом за 2-3 місяці якісно зросла армія як по підготовці, так і по забезпеченню.

— З початку АТО в 3,5 разу зросла забезпеченість індивідуальними засобами захисту — кевларовими шоломами і бронежилетами, — коментує Кучер. — Міністерство оборони обіцяє до кінця серпня на сто відсотків закрити потребу в цих засобах захисту для тих бійців, які ще знаходяться в зоні АТО. Ми до війни не готувалися і 23 роки армію фінансували по залишковому принципу. Зараз за рахунок соціально відповідального бізнесу, Міністерства оборони, волонтерів і інших організацій намагаємося ці питання вирішувати.


Війна може закінчитись через місяць.


Ярослав Кучер вважає, що за певних умов бойові дії на Сході країни можуть припинитися вже за місяць.

— На сьогоднішній момент зона АТО в 2,5 разу зменшилася. Незаконні угрупування оточені, вони в кільці і захищаються з останніх сил. Я думаю, якщо ми чітко перекриємо кордон, і не буде можливості зовні вплинути на ситуацію, то поступово ми — протягом, можливо, навіть місяця — АТО завершимо.