Кожен український лікар буде військовозобов’язаним

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 19 листопада 2014, 12:23

  • visibility 23 перегляда

Кожен український лікар буде військовозобов’язаними запасу, а у разі мобілізації у військовий час не виключено, що будуть створені окремі військові медичні фази.

Про це повідомив в.о. міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець, передає УНН.

«Кожен лікар буде військовозобов’язаними запасу. А якщо потрібна буде мобілізація у військовий час, то ми, може, будемо мати свою військову професію і своє визначення в бойових діях із забезпечення медичної допомоги… Коли країна вимагає мобілізації, то всі ми є військовозобов’язаними. Медики повинні готуватися до цього«, — розповів Лазоришинець.

Він розповів, що раніше практично у кожному медичному закладі України були військові кафедри. А нині таких медуніверситетів в Україні є тільки три — у Тернополі, Запоріжжі і Харкові.

«На сьогодні визначено, ще три виші, в яких буде отримано військові кафедри. Нагадаю, що нещодавно РНБО ухвалило рішення про те, що у кожному медичному виші військові кафедри будуть створені із 1 січня 2015 року«, — додав він.

В. о. міністра зауважив, що підтримує розробку військово-медичної доктрини.

«Ми спільно із Адміністрацією Президента і Національною академією медичних наук були співрозробниками цієї військово-медичної доктрини і тому ми її підтримуємо абсолютно», — підкреслив він.