Краматорськ та Кіровоград – єдині!

  • Геннадій Рибченков
  • watch_later 3 вересня 2014, 11:07

  • visibility 91 перегляд

Неоголошена війна на українському Сході хоч і тимчасово, але фактично паралізувала економіку регіону. Малий та середній бізнес майже припинив своє існування, великі промислові підприємства зруйновані або розграбовані мародерами-сепаратистами.Але є компанії, які навіть в таких умовах не тільки збереглися, а й продовжують працювати на вітчизняну економіку.


Одне з таких – «Донбаська екскаваційна компанія»: незважаючи на надскладні умови в регіоні, де вони «прописані», донецькі гірники продовжують працювати з партнерами з усіх куточків країни.


Хоча кажуть: за рідні краї болить серце, але в майбутнє відродження тут нормального, повноцінного життя, звісно, віриться.

«Коли почалися військові дії, наша компанія була вимушена частково переїхати до Кіровоградщини (з початку 2013 року підприємство є підрядником компанії «Велта» й виконує розкривні роботи на кар’єрі ГЗК в Новомиргородському районі – авт.), - розповів директор ДЕК Олександр Журавський. - Велике спасибі місту, що нас прийняло. Більшість співробітників з родинами переїхало до вас, нас прийняли дуже тепло. Люди ж прибули просто в автобусі, майже без нічого. Кіровоградці щиро допомагали усім необхідним. З місцевою владою ми одразу зв’язалися, і миттєво отримали підтримку і допомогу, - усілякі соціальні виплати на дітей і т. ін. оформили дуже швидко.

У липні місяці на ГЗК «Велта» відбулася зустріч голови Кіровоградської області та керівництва підприємств «Велта» та «Донбаська екскаваційна компанія», на якої було запропоновано всебічну допомогу керівництвом області.

Коли наші люди, які українського телебачення не бачили з Нового року, які були зомбовані російською пропагандою, приїхали, і побачили, що тут немає ніяких «бендерівців», ніякого «Правого сектору», що тут мирне і спокійне життя, то дуже швидко прозріли. В головах відбулися зміни. Тим, хто раніше регулярно працював вахтовим методом на Кіровоградщині, ще раніше все було зрозуміло, бо вони все бачили своїми очима, - що тут зовсім все інакше, і все добре».

Про те, що відбувається нині на Сході, Олександр Журавський знає не з розповідей – керівництво компанії залишається у Краматорську: «Коли ми стали відчувати, що добра не треба чекати, що насувається ця хвиля, то одразу вивезли частину людей до Кіровограда, лишилася чергова група. Вже через кілька днів почався перший артобстріл нашого міста бойовиками, і так склалося, що першим під обстріл потрапило саме наше підприємство.


Неподалік від офісу вулицею жіночка несла додому черешні, і снаряд попав прямо в неї – це була, можливо, перша жертва у Краматорську. Поряд вибухнув інший снаряд, яким відірвало ноги мужчині… Наш офіс, мій особистий кабінет, був зруйнований, кілька кабінетів поруч також.


Шок від цього усього ще не подоланий у людей. незважаючи на те, що після звільнення міста вони проходили курс реабілітації у психолога. Нам пощастило, що більшість співробітників ми вивезли, бо саме у зруйнованій частині офісу працювало більше всього людей.

Врятувати вдалося те, що встигли, але багато техніки та будівлі, на жаль, ми втратили…»

***

Не було б щастя, та нещастя допомогло: у часи, коли вся країна об’єдналася перед спільною бідою, у мешканців тих країв з’явилася можливість довести – далеко не всі «донецькі» є антиукраїнцями. «Якщо ви дивилися центральні канали телебачення, то там показували, як пройшов День незалежності в Краматорську. Кілька тисяч людей з прапорами, у вишиванках були у центрі міста», - з гордістю розповідає Олександр Журавський.


- Зараз місто Краматорськ відбудовується дуже швидко. Вже працюють усі комунальні служби – у всіх є вода, світло, газ. Відновлюють зруйновані будівлі, школи вже готові прийняти дітей 1 вересня. Ніяких проблем вже немає. Парад 24 серпня показав усім, що місто змило з себе увесь цей бруд дуже, дуже швидко. Він буде розвиватися і квітнути, і вже ніколи сюди не повернуться ті люди».


Тим більш прикрим та несправедливим він вважає інцидент, який днями стався саме на Кіровоградщині. Нагадаємо, у проросійській соцмережі з’явилося повідомлення, що кіровоградська частина персоналу компанії нібито вивісила в себе прапор ДНР.

«Ми коли про все це почули, то аж на серці стало зле. Виправдовуватися немає ніякого бажання, чесно кажучи. Коли телебачення звернулося до мене за коментарем, то питали: «Як ви прокоментуєте чутки про?..» Чутки коментувати не будемо. Краще розкажу про наше підприємство, і все стане зрозумілим. «Донбаська екскаваційна компанія» є одним з найбільших підприємств України, що надає послуги з розробки кар’єрів та видобутку корисних копалин. Ми працюємо по всій Україні. Не тільки Донбас, але й Кіровоградська, Миколаївська, Черкаська, Полтавська, Одеська області та інші. Сказати, що ми донецьке підприємство, і в нас працюють тільки вихідці з Донбасу, не можна, не зважаючи на назву. Ми з Донбасу тому, що цей край найбільш багатий на корисні копалини, і попит на наші послуги тут найвищій. До того ж, саме на Донбасі найбільше спеціалістів гірничих професій, в нас люди працюють родинами, є цілі трудові династії. Найпрофесійніші та найдосвідченіші гірники, машиністи екскаваторів, бульдозерів, водії кар’єрних машин сконцентровані саме на Донбасі.

Як тільки ми почали співпрацювати з компанією «Велта» на початку 2013 року, ми одразу кинули клич – фахівці, йдіть до нас працювати, якщо маєте відповідні професії. І в нас поряд з працівниками з Донецького регіону працюють і вихідці з Кіровоградщини. І жодного разу в нас не було якихось конфліктів на цьому ґрунті, всі між собою дружно живемо. Ми вдячні Кіровоградщині за те, що вона дає нам роботу, дає нам хліб заробіток. І як ми можемо після всього таке робити? Наш принцип - не смітити там, де живеш, там, де працюєш.


 Ми взагалі не розуміємо – кому це потрібно, - розпалювати між нами ворожнечу, коли таке складне становище в Україні. Ми, як ніхто інший, зацікавлені в тому, щоб це зло не прийшло на Кіровоградську землю, і не повернулося назад до нас у Краматорськ.


Ми бачили, і першими в Україні відчули на собі усі «принади» цієї так званої Донецької народної республіки. Бо, ті хто раніше регулярно працював вахтовим методом на Кіровоградщині змогли порівняти життя в так названої «ДНР» та в центральній частині України.

Повага, розуміння між дончанами та кіровоградцями (хоча ділити немає сенсу) завжди були повні. До того ж, люди з Новомиргородщини готують для наших робітників їжу, допомагають з облаштуванням побуту. Ну і як після цього хтось буде тут, вибачте, гадити?! У голову не вкладається таке.


Про ці ганебні чутки ми самі дізналися з преси, не від наших працівників. Бо нічого такого або не було, або була навмисна провокація. На сьогодні ніхто більше за нас не зацікавлений, щоб правоохоронні органи провели ретельне розслідування цих подій чи чуток, знайшли тих, хто це робить, і покарали їх. Ми хочемо, щоб це відбулося найскоріше, щоб розставити всі крапки над «і».


І ось ці дрібні непорозуміння, на кшталт того, що було з «Велтою», навіть не варті нашої уваги. Хтось пожартував, але жарт не вийшов, і покарано винних буде. У такій ситуації, як сьогодні, такі речі не мають відбуватися безкарно. Нас вже нікому не роз єднати! Хай розвиваються у єдиній країні гарні міста Краматорськ, Кіровоград, Новомиргород».