Лозінського повернули назад до колонії

  • Алла Зейферт
  • watch_later 12 червня 2014, 13:51

  • visibility 10 переглядів

Колишній народний депутат України Віктор Лозінський, засуджений раніше за вбивство жителя Голованівського району Кіровоградської області Валерія Олійника, після сьогоднішнього затримання етапований назад в Бориспільську виправну колонію № 119.

Про це на брифінгу в Києві розповів в.о. генерального прокурора України Олег Махніцький, передає Comments.UA з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Коли нам стало відомо, що його звільнили, я зібрав термінову нараду, дав відповідні вказівки. Ми зробили все, щоб він не зміг втекти. Був контроль на кордоні, щоб у разі появи Лозінського на кордоні його затримали. За ним було спостереження», - розповів Махніцький.

За його словами, коли Лозінський їхав на автомобілі біля Білої Церкви (Київська обл.), було прийнято рішення про його затримання та доставку в колонію, де він відбував покарання, «поки не буде розглянуто апеляцію прокурора і буде прийнято рішення».

За інформацією в.о. генпрокурора, спочатку Лозінський повернувся до себе додому, а потім, «коли він почав переміщатися, його затримали».

«Він перебуває зараз під вартою, у нього немає можливості втекти. Він охоронятиметься до прийняття рішення судом апеляційної інстанції», - підкреслив в.о. генпрокурора.

Він нагадав, що Бориспільський міськрайонний суд безпідставно відхилив всі клопотання прокурора і прийняв рішення про звільнення Лозінського за станом здоров’я. Після цього прокуратура внесла апеляцію на дане рішення суду.

Махніцький також звернув увагу на те, що ще в травні Лозінський був безпідставно переведений в медустанову колонії. «Його звільнення готувалося заплановано», - робить висновки в.о. генпрокурора.

Крім того, додав Махніцький, клопотання про звільнення Лозінського надходило як від адвоката ув’язненого, так і від потерпілої Олійник. «Очевидно, велася робота з потерпілою, думаю, вона не просто так подала клопотання про звільнення цієї людини», - сказав він.

Він також повідомив, що на сьогоднішній день відкрито кримінальні провадження щодо працівників пенітенціарної служби, а також судді, який виніс незаконне рішення. Він пояснив, що буде перевірятися можливе зловживання владою або перевищення влади суддею, а також ймовірність отримання хабара причетними посадовим особами.

Крім цього, Махніцький висловив припущення, що висновок судово-медичної експертизи щодо стану здоров’я Лозінського було сфальсифіковано.

Нагадаємо, 16 червня 2009 року в результаті зіткнення на території мисливських угідь із Лозінським, а також тодішніми прокурором Голованівського району Євгеном Горбенком і начальником Голованівського райвідділу міліції Михайлом Ковальським загинув мешканець Ульяновського району Валерій Олійник.

У квітні 2011 року Дніпровський районний суд Києва засудив екс-депутата до 15 років позбавлення волі (починаючи з березня 2010 року) за вбивство Олійника.

Навесні 2012 року Апеляційний суд Києва пом’якшив вирок Лозинському, призначивши йому нове покарання у вигляді 14 років позбавлення волі.

26 травня 2014 року на волю випустили Євгена Горбенка.

Детально про вчорашнє звільнення екс-нардепа читайте тут