Матері й дружини прикордонників із Кіровоградщини можуть оголосити голодування на Майдані (ФОТО)

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 8 липня 2014, 12:20

  • visibility 20 переглядів

Більше десяти матерів та дружин прикордонників із Кіровоградщини, що нині служать на Сході України, написали колективне звернення до Президента Петра Порошенка та народного депутата Андрія Табалова з вимогою здійснити ротацію військовослужбовців, передає кореспондент Точки доступу.

Жінки зібралися сьогодні на площі Героїв Майдану в Кіровограді, плануючи перекрити вуличний рух, однак згодом відмовились від своїх планів.

— Ми хотіли перекрити вулицю — просто, щоб нас почули, — розповіла дружина військового Наталя Левченко. — Але передумали. Натомість підготували листа до Президента, в якому вимагаємо негайно здійснити ротацію військовослужбовців. Наші чоловіки й сини служать там уже по сто днів, хоча спочатку мова йшла лише про сорок п’ять.

На запитання, що жінки робитимуть, якщо на їхнього листа не буде позитивної реакції, Левченко відповіла, що поки не знає.

— У нас немає юриста, у нас немає грошей, щоб поїхати пікетувати Адміністрацію Президента в Київ, — сказала вона. — Втім, не виключено, що ми все-таки назбираємо коштів, доберемось до столиці й оголосимо голодування на Майдані.

Трохи згодом до учасниць акції підійшов народний депутат Андрій Табалов. Він порадив написати на його ім’я колективне звернення, а вже на його основі нардеп пообіцяв підготувати депутатський запит до Президента та Міністра оборони.

— Це офіційний документ, на нього не можуть не відреагувати, — пояснив Табалов.

Жінки писали звернення на його ім’я, коли на площу прийшов військовий комісар Кіровоградського міського об’єднаного військового комісаріату Олександр Зіньковський у супроводі кількох офіцерів.

— Рішення про мобілізацію приймає Головнокомандувач, тобто Президент України, — сказав він. — Ми лише виконуємо наказ. Так, спочатку йшлося про сорок п’ять діб, але законодавством передбачено, що цей термін можуть продовжити — у зв’язку з особливими умовами, що склалися в країні.

Нагадаємо, 13 квітня 2014 року в. о. президента України Олександр Турчинов заявив: для того, щоб зупинити розгул тероризму, організованого російськими спецслужбами у східних регіонах України, Рада нацбезпеки та оборони розпочинає широкомасштабну антитерористичну операцію (АТО) з залученням Збройних Сил України.

20 червня Президент Петро Порошенко оголосив перемир’я до 22:00 27-го, але потім продовжив його ще на 72 години.

30 червня Порошенко заявив про припинення перемир’я та початок повномасштабних дій проти сепаратистів.

За час проведення АТО загинули 8 мешканців Кіровоградщини.