Міносвіти не примушуватиме вивчати другу іноземну мову

  • Людмила Макей
  • watch_later 12 червня 2014, 16:16

  • visibility 56 переглядів

Заступник міністра освіти Павло Полянський на прес-конференції керівництва Міністерства освіти і науки України щодо діяльності відомства за 100 днів роботи розповів про зміни в загальній середній освіті.

Про це повідомляє «Освітній портал».

- У наступному навчальному році – оскільки багато нарікань на зміст програм для початкової школи та зміст підручників – ми дозволили вчителям користуватися і програмами й підручниками попередніх років, і вже надрукованими за новими навчальними планами, – зазначив Павло Полянський.

За його словами, порадившись із учителями, батьками та громадськістю, міністерство внесло зміни на наступний навчальний рік до Типових навчальних планів. Зокрема, вилучено норму, яка змушувала школи (навіть ті, які не мають учителів і необхідних умов) обов’язково вивчати другу іноземну мову з п’ятого класу. Школам, де є умови, надано право вивчати другу іноземну мову. А там, де немає таких умов, ці години зможуть використати на інші потреби.

Заступник міністра освіти пояснив, що за наявності заяв від батьків усіх учнів дозволено викладати світський курс християнської етики:

- Це не теологічний курс і не релігійний. У контексті теперішніх подій збільшено час на вивчення предмету «Захист Вітчизни». Водночас зміни вносять до програм основної і старшої школи. А фундаментально весь стандарт, – ми плануємо переглянути вже в контексті нового закону «Про освіту», щоб не турбувати вчителів щороку новими змінами, - наголосив Полянський.