У Кіровограді затримали банду, яка два мiсяцi тероризувала жителiв трьох областей (ФОТО)

  • Катерина Федченко
  • watch_later 11 березня 2016, 15:20

  • visibility 343 перегляда

Кiровоградськi полiцейськi затримали групу осiб, що протягом двох мiсяцiв скоїли низку тяжких злочинiв на територiї трьох областей.

Про це Точцi доступу повiдомили в прес-службi ГУ НП в Кiровоградськiй областi.

Двоє з пiдозрюваних лише наприкiнцi минулого року повернулися з мiсць позбавлення волi, де вiдбували покарання за розбої, виготовлення та реалiзацiю наркотичних засобiв. Цього разу на рахунку зловмисникiв бiльше 20 епiзодiв злочинної дiяльностi, серед яких угони легкових автомобiлiв i сiльськогосподарської технiки, квартирнi крадiжки, розбiйнi напади та грабежi.

«Оперативникам вдалося вийти на слiд учасникiв банди та затримати їх у той момент, коли зловмисники збиралися скоїти напад на керiвника одного з фермерських господарств. У крадених автомобiлях, на яких рухалися пiдозрюванi, полiцейськi виявили: господарськi рукавички, дерев’янi битки, маски на обличчя з прорiзами для очей, електрошокер та пiстолет iноземного виробництва. Поряд з ними в багажнику знаходилися й iншi речовi докази: телевiзор, монiтор та системний блок. На територiї садиби родичiв одного з пiдозрюваних працiвники карного розшуку знайшли сiльгосптехнiку, ранiше викрадену з пiдприємства в одному із сiл Кiровоградського району», - розповiв заступник начальника Головного управлiння Нацполiцiї в Кiровоградськiй областi Олександр Скляревський.

А розпочалися «пригоди» кримiнальникiв одразу пiсля їх звiльнення з в’язницi. Кожен з чоловiкiв винайняв собi помешкання в Олександрiйському районi, однак затримуватися там надовго з самого початку не збиралися.

Залишивши родини, пiдозрюванi вирушили до Черкаської областi, де скоїли крадiжку легкового автомобiля. Господар приватного домоволодiння, що мав гараж у дворi, необачно лишив ключi вiд транспортного засобу у замку запалення. Викотивши машину, злодюжки за кiлька метрiв завели двигун i поїхали до Олександрiйського району. Продавати «Ланос» зловмисники навiть i не збиралися. Натомiсть вирiшили, що саме за допомогою машини, добре орiєнтуючись в мiсцевостi, зможуть реалiзувати себе як справжнi «нальотчики» не лише на територiї Кiровоградщини, а й сусiднiх регiонiв.

Згодом до краденого легковика додалося ще два. З того часу жоден зi зловмисникiв додому бiльше не повертався. Транспорт став для них не лише засобом пересування, а й мiсцем «тимчасової» прописки.

Подорожуючи областями, зловмисники рухалися виключно у нiчний час та лише польовими шляхами. Змiнюючи один населений пункт на iнший, вони вривалися в домiвки незнайомих їм людей, погрожували, вiдбирали побутову технiку, обкрадали квартири, забираючи грошi, золотi прикраси та iнше цiнне майно.

Однак нападами на приватнi оселi громадян чоловiки не обмежилися. В Олександрiвському районi вони напали на охоронця сiльгосппiдприємства, забрали мiндобрива та посiвнi матерiали. В одному із сiл Кiровоградського району викрали з територiї господарства сiльгосптехнiку.

За цими фактами розпочато кримiнальнi провадження за ч. 3 ст. 289 «Незаконне заволодiння транспортним засобом», ч. 4 ст. 296 «Хулiганство», ч. 3ст. 187 «Розбiй» та ч. 3 ст. 185 «Крадiжка» Кримiнального кодексу України. Завчинене особам загрожує вiд 7 до 12 рокiв ув’язнення з конфiскацiєю майна. Розслiдування триває.