На Кіровоградщині — «епідемія» дитячих самогубств

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 11 липня 2014, 18:19

  • visibility 160 переглядів

Розроблення ефективних методів профілактики дитячих самогубств обговорено на міжвідомчій нараді, що відбулася сьогодні у прокуратурі області.

Про це Точці доступу повідомили у прес-службі прокуратури області.

Захід відбувся під головуванням прокурора області Сергія Жолонка та за участі голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Олександра Петіка, представників органів виконавчої влади, правоохоронних органів та органів державної системи профілактики.

Для розширення кругозору та погляду на цю проблему в іншому ракурсі до участі також запросили фахівців у галузі психології, психіатрії, представників всіх профільних державних структур.

— На жаль, причиною сьогоднішнього зібрання виступають не здобутки в сфері охорони дитинства, а навпаки — сумна статистика, яка свідчить про «епідемію» дитячих самогубств, — відкриваючи захід, наголосив прокурор області.

Сергій Жолонко зазначив, що стрімке зростання випадків суїциду серед підлітків зумовило ґрунтовне вивчення цього питання відділом захисту прав і свобод дітей прокуратури області. Його результати засвідчили, що більшість із сімей, де діти намагалися покінчити з життям, відносно благополучні.

— Вважаю, що цей факт має стати відправним для оновлення підходу до корекційної та попереджувальної роботи соціальних служб та органів державної системи профілактики. Результат має бути єдиним – припинення поширення тенденції суїцидів серед дітей, — підсумував прокурор області.

За результатами спільного обговорення проблематики учасники наради розробили проект постанови, який містить низку дієвих заходів профілактики дитячого суїциду зі строком виконання до кінця нинішнього року.

Нагадаємо, хлопчик 1998 року народження помер в Маловисківському районі 16 червня. 9-класник покінчив життя самогубством — хотів повіситися. Його намагалися врятувати, але підліток помер у кареті «швидкої».

3 червня в Світловодську підліток 1999 року народження покінчив життя самогубством після того, як не склав тест із математики.

Загалом із початку 2014 року станом на середину червня в області зареєстровано 10 фактів спроб суїциду підлітків, з яких 5 — летальні. Для порівняння: за весь минулий рік було лише 6 таких випадків.