На Кіровоградщині зростає заборгованість з заробітної плати

  • Катерина Федченко
  • watch_later 30 серпня 2015, 11:47

  • visibility 45 переглядів

Ситуація із виплатою заборгованих заробітних плат на Кіровоградщині залишається складною – від початку року борги зросли на 5 млн. 700 тис. грн. Наразі загальна сума станом на 1 серпня поточного року становила 36 млн 800 тис. грн.

Більш детально про структуру боргу інформував директор департаменту соціального захисту населення ОДА Олександр Догаров. Він повідомив, що левова частка боргу припадає на підприємства-банкрути, зокрема це 22,4 млн грн. (61%). Економічно активні підприємства, за словами Олександра Догарова, заборгували своїм працівникам 14,3 млн грн. Він відзначив, що в липні вдалося досягти хоч і незначного, але скорочення боргу по економічно активних підприємствах на 300 тис. грн.

Найбільший боржник з-поміж підприємств державної форми власності “Трест “Олександріярозрізобуд” – сума боргу більше 2,5 млн., на другому місці невтішного рейтингу – Кіровоградський ремонтний завод із більш ніж 1,5 млн. грн.

Що стосується підприємств комунальної форми власності, то в новий 2015-ий рік з боргами входили лише 2 із них, наразі таких вже 4. Це, зокрема ОКВП “Дніпро-Кіровоград” – сума боргу 1 млн. 604 тис грн., Світловодське КП “Житлосервіс-2012″, де на початок серпня утворилась заборгованість у сумі 91 тис грн, і ніяк не розрахуються з боргами Маловисківське КП “Енерговодоканал” та Новомиргородські муніципальні інженерні мережі.

Як повідомив Олександр Догаров, повністю погасили заборгованість Кіровоградська медико-санітарна частина №19, Кіровоградський завод гідравлічних машин та редакція газети “Народне слово”.

Підприємства-боржники на своїх територіях мають усі 4 міста обласного підпорядкування, а також 6 районів області. Під час засідання комісії планами погашення боргів ділилися представники виконавчої влади окремих районів, зокрема голови та заступники голів райдержадміністрацій – Новоукраїнської, Новомиргородської, Маловисківської та Голованівської, а також керівники кіровоградських підприємств, представники Кіровоградського та Олександрійського міськвиконкомів.

За матеріалами сайту Кіровоградської ОДА