На МКС відправився космонавт з Кіровоградщини (ФОТО)

  • Катерина Федченко
  • watch_later 16 грудня 2015, 11:55

  • visibility 58 переглядів

Сьогодні, 15 грудня, космічний корабель "Союз ТМА-19М" з екіпажем з трьох чоловік на борту стартував з космодрому Байконур в Казахстані.

На орбіту відправилися Кіровоградщини України Юрій Маленченко, американський астронавт Тім Копра і його тезка Тім Пік - перший британський астронавт. Майор Пік представляє Європейське космічне агентство.

Юрієві Маленченко 53 роки. Він народився у Светловодську (раніше Хрущов) Кіровоградської області. Свій перший політ в космос здійснив  у 1994 році. Другий раз на орбіті Юрій побував вже у складі екіпажа американського шатлу "Атлантіс" в 2000 році. Через три роки Маленченко знову відправився на МКС з американцем Едвардом Лу. У свій четвертий політ в космос Юрій вчинив в жовтні 2007 року в якості командира корабля "Союз ТМА-11". Він залишився тоді на МКС на 192 дні і повернувся на землю тільки в квітні 2008 року. Після цього був звільнений із загону космонавтів. Але в лютому 2010 року його зарахували в цивільний загін космонавтів на посаду інструктора-космонавта-випробувача. У липні 2012 року Маленченко знову полетів на МКС в якості командира корабля. Повернувся з орбіти в листопаді того ж року. Так що нинішній політ для нього — вже 6.

"Факти