На центральній площі Кіровограда облаштують цвинтар

  • watch_later 26 травня 2015, 15:39

  • visibility 29 переглядів

Акція «Кладовище замість ліків» відбудеться в Кіровограді в середу, 27 травня. 

Про це Точці доступу повідомив керівник Кіровоградського обласного відділення ВБО «ВМ ЛЖВ» Олександр Александров.

Пацієнти хворі на СНІД, облаштовуватимуть символічне кладовище огороджуючи стрічкою місце для могил. Цим вони хочуть привернути увагу Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка до того, що через 3 тижні в Україні закінчаться ліки, які входять до схем лікування для 20 000 ВІЛ-позитивних людей, що для більшості з цих людей означатиме смертельний вирок.

Адже наприкінці 2014-го року Кабінет міністрів України вніс зміни до постанови №117, якими дозволив здійснення 100%-ї передоплати ліків на 6 місяців вперед до моменту поставки. Відповідно, всі фармацевтичні компанії в кінці року отримали від Міністерства охорони здоров’я 100%- ву передплату за товар, який мали поставити лише в червні цього року. У зв’язку з цим склалася ситуація, колидеякі компанії не поставлять ліки для 20 000 людей, що живуть з ВІЛ, отримавши попередню 100% оплату. Якщо ліки не будуть поставлені вчасно, то вже в червні в Україні перші 4 000 людей перервуть лікування, а до кінця року очікується величезна кількість смертей.

Щоб привернути увагу до цієї проблеми, люди, що живуть з ВІЛ, вийдуть в кожному місті країни, щоб вимагати термінового вирішення ситуації, яка склалася з ліками.

Час та місце проведення в Кіровограді: 11.00, пл. Героїв Майдану.