Навчальний форс-мажор: що чекає кіровоградських школярів?

  • Сергій Муренець
  • watch_later 1 вересня 2014, 12:29

  • visibility 570 переглядів

1-го вересня за парти в Кіровограді сядуть орієнтовно 2 тисячі 500 першокласників. Загалом до занять у школах міста приступлять близько 22 тисяч учнів. Серед них будуть і діти, які разом зі своїми родинами переселилися з Донецької та Луганської областей. У День знань перший урок присвятять темі «Україна — єдина країна», також у всіх класах пройдуть уроки мужності, спрямовані на патріотичне виховання школярів.

Шестиденки у школах не буде


 Інформація про те, що кіровоградські школи повністю переходять на 6-денне навчання, недостовірна. Про це повідомила начальник управління освіти Кіровоградської міськради Лариса Костенко.


— Зробити це нам пропонувало міністерство, проте ми вивчали ситуацію й прогнозували незадоволення батьків і вчителів. Дитсадки ж не працюватимуть в такому режимі. А багато вчителів, наприклад, мають малих дітей, яких не буде на кого залишити. Тому за побажанням усіх сторін ми будемо навчатися як і раніше, п'ять днів. Однак при цьому, можливо, збільшимо на одну годину щоденне навантаження для школярів. Так за тиждень ми відпрацьовуватимемо по одному дню. Це краще, ніж перезавантажувати дітей введенням шестиденного навчання. Всі ми батьки й розуміємо, як це може погіршити і рівень знань, і стан здоров'я. До того ж практика показує, що якість навчання в суботу дуже низька, й далеко не всі учні приходять до школи. Що стосується осінніх канікул, то вони будуть або по плану, або відмінені - в залежності від температури повітря. Якщо триматиметься тепла погода, в школах продовжать навчання. А відпочинок перенесемо на період зимових холодів. Якщо через великі морози та проблеми з опаленням у нас будуть вимушені канікули, то ми пропонуватимемо дистанційне навчання або ж в онлайн-режимі.

По області ситуація з організацією навчального процесу дещо легша.


Більше половини шкіл, на відміну від кіровоградських, опалюються не газом, а іншими видами палива. Тому для них міністерська рекомендація про перехід на шестиденний тиждень навчання з метою економії енергоносіїв — не актуальна. Ті, які теж залежать від газу, самостійно вирішуватимуть як навчатися.


Школярі з Донбасу

У Кіровоградських школах навчатиметься понад 90 дітей, які разом зі своїми родинами переселилися до міста з Донецької та Луганської областей. Проте цифра ще не остаточна.

— Зараз до нас продовжують надходити звернення, ми надаємо консультації, тому кількість дітей, очевидно, буде набагато більшою, — повідомила Лариса Костенко.

За її словами, діти переселенців із зони АТО влаштували в найближчі до їхнього тимчасового місця проживання школи. Жодних привілеїв їм не передбачено.

— По кожному закладу таких дітей небагато. І школи вирішуватимуть самі, як допомогти їм тими ж канцелярськими товарами. Що стосується харчування, то ніяких пільг немає. Тільки якщо це учні 1-4 класів, то харчування безкоштовне, — повідомила посадовець.


Деякі школярі-переселенці за бажанням батьків будуть опановувати знання російською мовою. Але таких не дуже багато, тому будь-якого ажіотажу до класів з російською мовою навчання, які відкриті при кількох кіровоградських школах, на сьогодні немає. Як відзначають у управлінні освіти міськради, завдяки учням з Донбасу якраз можна буде доукомплектувати російськомовні класи, які були неповними.


Зміни в програмі

Новий шкільний рік принесе й деякі зміни в навчальній програмі. Як розповіла начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Ельза Лещенко, зміниться зміст предмету «Захист Вітчизни». Ставлення до нього буде не формальне, а на вивчення відводитиметься більша кількість годин.

— Взагалі вивчення всіх предметів гуманітарного циклу змінюватиметься в контексті соціально-економічної та політичної ситуації в Україні. Але це не значить, що історія України буде повністю переписана, — підкреслила посадовець.


Крім того, раніше у початкових класах передбачалося вивчення однієї іноземної мови, а починаючи з 5-го класу — обов'язково другої. В цьому році друга іноземна вивчатиметься тільки за бажанням батьків.


Яку школу обрати?

Наостанок трохи інформації, корисної перш за все для батьків, які поки обирають, до якої школи віддати своїх дітей, та готуються відвідувати підготовчі заняття. У кіровоградських школах діє понад 200 класів з поглибленим вивченням окремих предметів. Отже, подаємо перелік шкіл та дисципліни, яким приділяють особливу увагу:

ЗОШ «Мрія» — англійська мова

ЗОШ №29 — українська мова

ЗОШ №35 — математика

ЗОШ №10 — біологія

НВО №6 — французька та німецька мови

СЗОШ №14 — англійська мова

Гімназія №9 — математика, англійська та українська мови, історія

Гімназія новітніх технологій навчання — математика, українська мова

НВК «Кіровоградський колегіум» — українська та англійська мови

НВК №26 — англійська та українська мови

НВО «Гімназія ім. Т. Шевченка» — англійська мова

НВО №16 — математика

НВО №17 — англійська мова

НВО №19 — математика, англійська мова

НВО №21 — українська мова

НВО №25 — математика, англійська мова

НВО №32 — англійська мова

НВО «Вікторія-П» — математика.