Неспроможна сесія, або піонерам – «за», пенсіонерам – «проти»

  • Катерина Федченко
  • watch_later 29 травня 2015, 13:12

  • visibility 254 перегляда

36-та сесія Кіровоградської обласної ради показала повну неспроможність депутатів у їх нинішньому складі приймати важливі для громади рішення.

Склалося враження, що народні обранці в очі не бачили порядку питань, які виносилися на розгляд сесії, не знають регламенту та не зовсім розуміють для чого вони зібралися. Обранці голосували і переголосовували, в залі лунали вигуки «народ, галасуйтє» і «што ж ви дєлаєтє?». Із 60 зареєстрованих депутатів (а їх, нагадаємо, за списком має бути сотня) у голосуванні приймали участь 56. Тобто прийняти участь у розгляді принципових для області питань та, без перебільшення, вирішити долі цілих територій та тисяч людей зголосилося лише близько половини (!) тих, кому люди довірили владу. Чи банально не доїхали до робочого місця після самовідданого вболівання за "Дніпро" напередодні? Та й то, обранці умудрилися провалити цілу низку важливих для області питань. Та про все по порядку.

Спочатку депутати активно та дружно працювали: призначали керівників комунальних закладів і навіть вирішили забезпечити житлом лікаря-нейрохірурга, який приїхав із зони АТО, а зараз працює в дитячій обласній лікарні. І, можливо, 36-та сесія обласної ради і далі б була результативною, ( в плані депутатських рішень) якби не гроші.

Першим каменем спотикання в депутатській одностайності виявилися 5 млн грн, які планували  виділити на ремонт в обласній лікарні та на придбання ангіографа (апарата штучного кровообігу) для обласного кардіодиспансера.

Депутат Роман Колісніченко запропонував виділити ці кошти на придбання медичного обладнання  для обласної лікарні адже, мовляв, там теж роблять операції на серці. Між депутатами обласної ради виникла суперечка і навіть запевняння голови депутатської комісії з охорони здоров’я Валентини Гарагулі про те, що проект рішення пройшов через усі комісії, і в кардіодиспансері  вже майже готова операційна , не змогли переконати депутатів.

Голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко запропонував зібрати лікарів, провести комісії та вирішити, якому ж закладу медичне обладнання потрібніше, щоб на наступній сесії прийняти правильне   рішення.

Таким чином, депутати так і не змогли дійти консенсусу, а питання з закупівлею обладнання зависло в повітрі.  Скільки ще чекатимуть хворі — невідомо, адже ціни зростають з кожним днем і життєво необхідний апарат може подорожчати.

***

Найбільш довгоочікуваним питанням, яке мали розглянути народні обранці, було питання про схвалення проекту Перспективного плану формування територій громад Кіровоградщини. Депутати мали ухвалити план реформування області та направити його на розгляд до Кабміну.

Більшість депутатів висловили думку про те, що при складанні плану не врахували побажання громад. Ініціативи та порядок слухань в області проходили формально та без широкого залучення громадян. Більшість депутатів не прийняло участь в обговоренні даного питання. Рішення рад приймалось без належного документального підтвердження громад.

Окрім того, згідно нового закону місцеві органи управління не бачать конкретних механізмів фінансування об’єднаних територіальних громад, а без цього не можна очікувати, що мешканці  невеликих громад отримають належне фінансування.

Начальник управління регіонального розвитку ОДА Вікторія Кулікова зазначила: «Перспективний план не є юридичним документом, а лише концептуальною моделлю. І якщо ми приймемо це рішення, то відкриємо шлях до подальшого реформування та об’єднання громад».

«Наразі ми обговорюємо питання перспективного плану – того документу, який, по-перше, дозволить отримати кошти з фонду регіонального розвитку. У постанові Кабміну чітко записано – ті області отримають кошти фонду, які затвердять плани до 5 червня 2015 року. У випадку незатвердження кошти  на область не виділять», - зазначив депутат Колісніченко.

Незважаючи на подібні запевняння, депутати не підтримали Перспективний план об’єднання  громад і рішення не набрало необхідної кількості голосів.

***

На розгляд сесії знову виносилося багатостраждальне питання про перейменування бібліотеки ім. Гайдара.І знову питання провалили, і знову депутати зганьбили себе.

Ні запевняння  Валентини Животовської, начальника управління культури та туризму ОДА, що пропозицію про перейменування вніс колектив бібліотеки і що її підтримує громадськість, ні заклики перестати бути посміховищем для області та країни не вплинули на вірних  прихильників  піонерських «Чука і Гека».   «За» проголосувало лише 45 обранців. Депутати намагалися повернутися до розгляду цього питання, але вже поіменним голосуванням. Але й в такий спосіб рішення прийнято не було.

***

І останньою крапкою в цій провальній сесії стало непідтримання депутатами звернення до Кабміну про зменшення тарифів на житлово-комунальні послуги та соціальні гарантії пенсіонерів. Що вплинуло на рішення обранців, невідомо, адже голосування пройшло без обговорення. Чи то депутати вважають, що у людей достатньо коштів і підвищення тарифів їх не обходить, чи то вони не звернули увагу за що голосують, чи просто втомилися бідолашні.

Як би там не було, а 36-та сесія обласної ради викликала шквал обурення у громадськості та ще одним підтвердженням неспроможності депутатів приймати важливі рішення.