Офіційний долар буде по 22 гривні

  • Оксана Гуцалюк
  • watch_later 3 лютого 2015, 10:20

  • visibility 66 переглядів

Національний банк України з 5 лютого може відмовитися від використання індикативного курсу на валютному ринку, курс стане єдиним.

Таким чином, найближчим часом долари і євро знову можна буде придбати в банках. Офіційний курс, найімовірніше, знизиться до ринкового курсу на рівні близько 21-22 грн / дол., - зазначає УНІАН.

Потім ця валюта навіть має шанси подешевшати до 17-18 грн.

"Індикативний курс скасовується, з четверга переходимо на ринковий курс", - цитує агентство УНІАН одного з учасників наради в НБУ.

За його словами, в цілому це позитивний крок для ринку, здатний вирівняти різницю курсів і усунути таким чином стимули для "чорного" ринку, однак на початковому етапі офіційний курс, найімовірніше, знизиться до ринкового курсу на рівні близько 21-22 грн / дол .

- Якщо не буде інших заборон і дійсно офіційний курс долара зроблять близьким до курсу чорного ринку, то достатньо одного місяця щоб в касах банків можна було б без проблем продати і купити долари, - упевнений економіст Олександр Охріменко. - Якщо курс долара зробити реальним, це може стати ударом по чорному ринку, і тоді з часом вартість валюти може знизитися. Я не виключаю, що на першому етапі формування єдиного курсу може бути зростання до 22 грн / долар, а потім зниження до 17-18 грн / долар.