Олександр Шевченко: Буковель, передвиборча програма та декларація (ФОТО)

 • Редакція Точки Доступу
 • watch_later 26 лютого 2019, 18:15

 • visibility 290 переглядів

Укpaїнa обиpaтиме нового Пpезидентa 31 беpезня 2019 pоку. Точкa доступу продовжує спеціaльну pубpику, де знaйомить із кaндидaтaми в Пpезиденти тa їхніми пеpедвибоpчими пpогpaмaми. У попередніх матеріалах ми вже розповіли про Ігоря ШевченкаСергія КаплінаВалентина НаливайченкаАндрія Садового, Анатолія ГриценкаВіталія СкоцикаЄвгена МураєваГеннадія БалашоваРомана Насірова, Віталія КупріяРомана БезсмертногоОльгу Богомолець, Олега ЛяшкаВолодимира ЗеленськогоЮрія БойкаЮлію ТимошенкоАркадія Корнацького та Петра Порошенка.

Олександр Шевченко вже другий кандидат у президенти України із цим прізвищем. Про першого - Ігоря Шевченка - ми писали раніше.

#1

Біографія

Народився 8 квітня 1971 року у місті Коломия Івано-Франківської області.

Спочатку здобув професію радіомонтажника у місцевому ПТУ.

Вищу освіту отримав у 1995 році, він закінчив Чернівецький державний університет імені Юрія Федьковича за спеціальністю "Радіотехніка" (кваліфікація – "Радіоінженер").

Від 1989 по 1995 Шевченко працює монтажником радіоапаратури на Коломийському деревообробному заводі. А вже з 1995 обіймає посаду менеджера з торгівлі підприємства "Аускопрут".

У 2004 році очолив ТОВ "Скорзонера" – компанію, яка є власником гірськолижного курорту "Буковель".

Політикою Олександр Шевченко почав займатися в 2004 році. Так, на базі ГК "Буковель" за його ініціативою було запущено кілька благодійних акцій, основна спрямованість яких була допомога малозабезпеченим жителям Івано-Франківської області та інших областей країни.

У 2010 році стає депутатом Івано-Франківської облради, увійшов до складу комісії з питань розвитку туризму, рекреації та природокористування.

У травні 2014 року стає народним депутатом України.

На дострокових парламентських виборах 2014 року балотується по одномандатному виборчому округу №83 від БПП, а вже 6 листопада 2015 року Шевченко виходить із фракції "Блоку Петра Порошенка".

#2

Скандали

14 серпня 2014 року під час перерви засідання Верховної Ради України, Шевченко вступив у словесну перепалку з іншим народним депутатом –Олегом Ляшком, при цьому використовував ненормативну лексику. Розмова на підвищених тонах завершився тим, що Шевченко вдарив опонента кулаком в обличчя.

Окрім цього,  Служба безпеки України у 2018 році приходила із обшуками на курорт "Буковель", а також на інших підприємства, пов'язані з народним депутатом від партії "УКРОП" Олександром Шевченком. Причиною стала справа про розкрадання коштів Дорожнього фонду.

#3

Що відомо про особу Олександра Шевченка?

Широкому загалу Олександр Шевченко відомий як колишній директор популярного гірськолижного курорту в Карпатах "Буковель". Зараз відпочинковим комплексом володіє ТОВ "Скорзонера", що входить до групи "Приват" олігарха Ігоря Коломойського. За даними держреєстру юридичних осіб одним із засновників "Скорзонери" є ТзОВ "Галичина-Цукор", корпоративні права на яке належать дружині Шевченка.

Громадянська мережа ОПОРА з’ясувала, що на парламентських виборах у 2012 році Шевченко використовував контроль над курортом "Буковель" для підкупу виборців. Його команда організовувала виїзди для громадян з Івано-Франківська на гірськолижний курорт. Там людям пропонували пообідати та покататись на підйомнику, після чого їх чекала зустріч із самим Олександром Шевченком. Він заявив, що привіз на "Буковель" 30 тис. своїх потенційних виборців.

Цьогоріч Шевченко теж не був до кінця чесним. На Вінниччині,Черкащині та Буковині кандидат на пост глави держави розігрував поїздки в "Буковель" за репост його дописів у Facebook.

Годинник за майже 900 000 гривень

Згідно матеріалу "Слово і діло" Олександр Шевченко виконав лише 19% своїх передвиборчих обіцянок на посаді депутата України. У рейтингу відповідальності він посідає 310 місце. Свою неспроможність виконувати обіцяне він пояснив тим, що його закони блокуються «владною коаліцією».

Впродовж своєї каденції в парламенті Шевченко відзначився бійкою із Олегом Ляшком. Перший звинуватив радикала в тому, що він піариться на війні на Донбасі. Тоді Шевченко відправив Ляшка в нокдаун, проте за 4 роки він вже не шкодував для Олега Валерійовича слів подяки.

Свою діяльність у Верховній Раді VIII скликання Шевченко розпочав з фракцією БПП, але менш, ніж за рік вийшов з неї. Офіційна причина виходу – розчарування в діяльності влади, неофіційна – така ж як і в Купрія – зіпсовані стосунки Коломойського з Порошенком. Окрім Шевченка та Купрія, з БПП вийшли Батенко та Денисенко.

Трохи згодом Шевченко став членом партії УКРОП, яка і делегувала його на Президентські вибори. У день з’їзду партії, на якому прийняли рішення висунути кандидатом екс-власника "Буковелю", заяву про вихід з УКРОПУ написав мер Дніпра Борис Філатов, який був один із засновників партії. Він назвав партійний з’їзд "цирковим бродячим шоу під назвою «Буковель на виїзді". На початку цього року Філатов обізвав Шевченка "звичайним тупим ідіотом". Це було реакцію на заяву кандидата в президенти про кампанію дискредитації його "російського-порошенківсько-медведчуковською пропагандою", яку організувала "банда" із Філатова, "Свободи" та Медведчука.

На сайті громадського руху ЧЕСНО розміщено інформацію про те, що Шевченко фігурує в двох антикорупційних розслідуваннях. Першестосується підкупу виборців, про це ми писали раніше. У ньому також фігурує брат Шевченка – Віктор, теж депутат Верховної Ради та член УКРОПу. Друге розслідування стосується тендеру на ремонт автодороги державного значення Н-09. Шевченко, а також народні Михайло Довбенко, Анатолій Матвієнко і Юрій Дерев’янко влаштували скандал навколо фірми, яка виграла тендер. Після цього відбувся ще один відбір, у якому фірма Шевченка перемогла, ставши, на диво, вигіднішою, ніж четверо конкурентів із дешевшими пропозиціями.

Скандальні білборди Шевченка

#4

Політична програма

Зовнішня політика

У своїй програмі Шевченко підкреслює, що "завдання президента – відвернути ситуацію від "великої війни", зміцнити державу".

Серед іншого, кандидат у президенти заявляє про плани створити "сильну територіальну оборону", а також декларує боротьбу за повернення окупованих Росією територій.

Окремим пунктом у планах Шевченка стохть боротьба за звільнення полонених і військовополонених з Росії.

Крім цього, в програмі декларується:

 • активізація роботи з діаспорою.
 • підтримка українських експортерів на міжнародних ринках.
 • залучення інвестицій і новітніх технологій в Україну.

І ще:

 • повна відмова від російських енергоносіїв.
 • суди проти Росії (з метою компенсації збитків).

Економіка і зарплати

У цьому пункті Шевченко заявляє про необхідність заміни звичайної економіки на "креативну економіку майбутнього".

Він обіцяє наступне:

 • Припинення дотування за рахунок платників податків високорентабельного монопольного бізнесу.
 • Державний пріоритет – "модернове технологічне заможне село".
 • На стартовому етапі – збереження мораторію на продаж землі корпораціям і закордонним резидентам.
 • Формування "цивілізаційних ринкових умов", після цього – дозвіл на купівлю та продаж землі. Такий дозвіл отримають лише фізособи-громадяни України. І те, кожен зможе купити або продати тільки 200 гектарів.
 • Скасування монополій "за типом "Роттердам плюс".
 • На ринку газу будуть прибрані монополісти і посередники.

По зарплатах озвучено наступне:

 • Поетапне зростання мінімальної зарплати за три роки мінімум до еквівалента 500 євро і пенсій до еквівалента 300 євро.
 • Уточнення: при відповідному зростанні економіки та інвестицій.

І ще:

 • Пільговий і спрощений режим для самозайнятих.
 • "Електронна влада" і проста дозвільна система.
 • Монетизація пільг.
 • Будівництво житла для найбільш вразливих верств населення.
 • Розмитнення автомобіля – єдиний платіж в 500 євро.

Децентралізація та розвиток регіонів

Шевченко планує ліквідувати районні та облдержадміністрації. На першому етапі у програмі анонсовано їх чисельне скорочення і звуження функцій.

Медицина, освіта, культура і спорт

Обіцянка надати "високий соціальний статус" вчителям – від вихователя в дитячому саду до професора університету.

Завдання освіти, на думку Шевченка – це "виховання креативного мислення".

Крім цього:

 • Введення солідарної страхової медицини.
 • Стратегічний напрям – повна безкоштовна освіта.
 • Особлива увага – екології.
 • Пріоритети – масовий спорт і державне сприяння розвитку туризму.

В культурі Шевченко планує підтримувати талановитих художників, "готових створювати конкурентоспроможний продукт".

#5

Декларація кандидата

У декларації Олександра Шевченка за 2017 рік числяться три будинки: один орендує особисто Олександр Шевченко, другий – його цивільна дружина Тетяна. Крім того, Тетяні Шевченко належить квартира в Івано-Франківську на 672,2 квадратних метри, придбана в березні 2017 року за 1 мільйон 215 тисяч гривень. Разом із квартирою Тетяна Шевченко придбала і паркомісця, площею 165,9 квадратних метрів. 

Сам Олександр Шевченко орендує три офіси: два у Франківську, офіційним власником яких є фірма "ПБС", та один у столиці.

У власності родини 3 земельні ділянки – одна у Поляниці (на 363 квадратних метри) та дві у Чукалівці (на 2400 квадратних метри та 906 квадратних метрів), а також 1 нежитлова будівля у тій же Поляниці, загальною площею 237,2 квадратних метри. Всі ці об’єкти за документами належать Тетяні Шевченко.

Олександр Шевченко задекларував годинники (Breitling, Longines, Ulysse Nardin, Rolex), а його дружина ювелірні вироби і годинник марки Chopard. Політик орендує в компанії "Буковель" автомобіль Toyota Sequoia 2008 року.

Депутат задекларував готівку в сумі 155 тисяч доларів, у банках він має 315 тисяч гривень.

Дружина ж тримає готівкою 4,9 мільйона гривень, а у банку - майже 63 тисячі гривень.

Також пан Шевченко оплачує навчання у Швейцарії вартістю понад мільйон гривень.

У 2017 році він повернув дві позики в сумі 878 тисяч гривень, оплатив оренду офісу майже за 80 тисяч гривень.