Парламент ухвалив закон, який дозволить розміщувати рекламу в дитячих програмах і в новинах

  • Людмила Макей
  • watch_later 5 червня 2014, 16:12

  • visibility 6 переглядів

Верховна Рада з другої спроби ухвалила закон про зміни до Закону України «Про рекламу» (щодо приведення у відповідність із Європейською конвенцією про транскордонне телебачення), пише «Телекритика».

Всього в другому читанні і в цілому за відповідний законопроект № 0940 проголосували 229 народних депутатів.

Закон дозволяє переривати рекламою дитячі програми і новини, що раніше було заборонено.

Закон дозволяє переривати програми рекламою кожні 20 хвилин, а не 30 хвилин, як було раніше. Однак дитячі програми і новини можуть перериватися рекламою не частіше одного разу кожні 30 хвилин. Кіно- і телефільми можуть перериватися рекламою не частіше одного разу протягом кожних 30 хвилин мовлення, а інші фільми (у тому числі окремі серії, серіали, документальні фільми) - не частіше одного разу кожні 20 хвилин.

Таким чином, закон робить частішими й коротшими рекламні блоки, залишаючи незмінним загальний обсяг реклами протягом години і протягом доби, повідомила голова підкомітету з питань реклами Комітету з питань свободи слова та інформації Олена Кондратюк, яка представляла законопроект з трибуни Верховної Ради.

Крім того закон доповнено новим терміном «телепродаж», на який поширюються рекламні обмеження і квоти.

Також закон встановлює заборону спонсорування теле- і радіопрограм з використанням назв лікарських засобів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації (спонсорами можуть виступати лише виробники цих засобів) та заборону телепродажу лікарських засобів, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації, а також медичної техніки, застосування якої потребує спеціальних знань та підготовки.

Володимир Пилипенко (група «Економічний розвиток») виступив проти законопроекту, оскільки, на його думку, збільшиться кількість рекламних блоків, а відповідно й обсяги реклами. Олена Кондратюк пояснила йому, що це не так. На захист закону виступили також народні депутати Микола Княжицький, Ірина Геращенко, Олег Зарубінський, Микола Рудьковський.

Народний депутат Ігор Мірошниченко зауважив, що фракція ВО «Свобода» проголосувала за цей закон авансом, і попросив власників медіа, "щоб вони показували український національний продукт, а не російське лайно".

Нагадаємо, Комітет з питань свободи слова та інформації 20 листопада розглянув 8 поправок до другого читання до законопроекту № 0940 «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» (щодо приведення у відповідність із Європейською конвенцією про транскордонне телебачення)» і більшістю голосів рекомендував парламенту ухвалити його в цілому.

Законопроект № 0940 вніс до парламенту в серпні 2008 року Президент України Віктор Ющенко.