Перевіртесь, поки не пізно: на Кіровоградщині збільшилась кількість ВІЛ-інфікованих осіб

  • Оксана Березовська
  • watch_later 13 липня 2016, 17:00

  • visibility 82 перегляда

У 2016 році в порівняні з минулим в області  збільшилась кількість хворих на ВІЛ/СНІД. Як повідомила головний лікар КЗ "Кіровоградський обласний центр боротьби та профілактики СНІД" Галина Божок, за підсумками першого півріччя в області зареєстровано 2435 осіб, а в 2015 році цей показник становив 2194 особи.

Інформацію про це із засідання обласної комісії протидії поширенню туберкульозу та ВІЛ/СНІД передає  кореспондент Точки доступу сьогодні, 13 липня.

Як зазначила головний лікар, причиною таких показників є збільшення кількості осіб, які проходять профілактичне обстеження, тому і зріс показник виявлення хворих.

За її інформацією, цього року було виявлено 91 хворого на ВІЛ. Найвищі показники виявлення хвороби – в Кіровограді, Олександрії та Добровеличківському районі, але, як зазначила Галина Божок, це говорить не про темпи поширення хвороби в цих містах, а про високий показник профілактичних перевірок, під час яких і виявляються хворі. 

За перше півріччя 2016 року від ВІЛ\СНІД в області померло 34 особи. Крім того, в цей період у ВІЛ-інфікованих матерів народилось 321 немовля, з яких у 108 виявлено цю смертельну інфекцію.

Загалом, за словами головного лікаря КЗ "Кіровоградський обласний центр боротьби та профілактики СНІД", цього року простежується тенденція до зменшення хворих на СНІД, яких в області наразі 48 осіб, що менше у порівняні з минулим року (61 особа). На її думку, таких показників вдалося досягти завдяки профілактичним оглядам і миттєвим тестам, які дозволили виявляти хворобу на більш ранніх стадіях. 

Нагадаємо, боротиcя з туберкульозом на Кіровоградщині не дозволяє відcутніcть вакцин БЦЖ.