Поплавський вже не зможе бути ректором?

  • watch_later 14 травня 2015, 15:48

  • visibility 69 переглядів

Верховна Рада України на засіданні в четвер 226 голосами підтримала законопроект №2599-1 про встановлення обмежень при обранні на посаду керівника ВНЗ або виконуючого його обов'язки.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", прийнятий за основу і в цілому закон передбачає, що на посаду керівника або в.о. керівника ВНЗ не може бути обрана особа, визнана рішенням суду недієздатним або дієздатність якої обмежена, має непогашену судимість або відповідно до вироку суду позбавлена ​​права обіймати відповідні посади.

Крім того, тепер ректорами ВНЗ не зможуть бути особи, які рішенням суду визнані винними в корупційному правопорушенні, або піддалися адмінстягненню за корупційні правопорушення протягом року з дня набрання чинності відповідного рішення суду, а також підпадають під дію ч.3 ст.1 закону Україна про очищення влади.

Закон вносить відповідні зміни до закону "Про вищу освіту".

Парламент прийняв закон з урахуванням поправки керівника фракції "Блок Петра Порошенка" Юрія Луценка, озвученої з голосу при розгляду ініціативи: "Ректором має бути особа, яка не голосувала за диктаторські закони 16 січня".

Нагадаємо, 16 січня голос за скандальні закони віддав один з нардепів-мажоритарників від Кіровоградщини ректор КНУКМ Михайло Поплавський, згодом, попри регламент ВР, відізвавши свій голос.