Порошенко підписав закон про суспільне телерадіомовлення

  • watch_later 7 квітня 2015, 13:47

  • visibility 23 перегляда

Свій підпис під нормативним актом глава держави поставив на презентації національного суспільного мовлення в Мистецькому арсеналі у Києві.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", документ передбачає, що суспільне телебачення і радіомовлення України створюється у формі публічного акціонерного товариства "Національна громадська телерадіокомпанія України" (НГТУ), 100% акцій якого належить державі.

НГТУ створюється на базі Національної телекомпанії України, а також Національної радіокомпанії України, Державної ТРК "Культура", обласних державних телерадіокомпаній, Державної телерадіомовної компанії "Крим", державних організацій Київської державної регіональної ТРК, Севастопольської регіональної державної ТРК, Новгород-Сіверської регіональної державної ТРК " Сіверська ", Криворізької регіональної державної телерадіокомпанії" Криворіжжя ", Української студії телевізійних фільмів" Укртелефільм ", які реорганізуються шляхом приєднання до Національної телекомпанії України.

"НГТУ є об'єктом загальнодержавного значення. Відчуження, передача (крім короткострокової оренди), приватизація нерухомого майна, об'єктів незавершеного будівництва, земельних ділянок, на яких вони розташовані, а також акцій, що належать державі у статутному капіталі НГТУ, забороняється", - сказано в прийнятому законі.

Прийняті зміни до законодавства дозволяють фінансування НГТУ за рахунок абонентської плати.

Закон також передбачає: "НГТУ віщає не менше ніж на двох загальнонаціональних каналах мовлення багатоканальної ефірної телемережі (суспільно-політичної та культурно-освітньої), на регіональних каналах мовлення багатоканальної ефірної телемережі і не менш ніж на трьох загальнонаціональних ефірних радіоканалах (суспільно-політичної, культурно -образовательной, молодіжної) ".