Порошенко ввів у дію рішення РНБО про продовження перемир'я до 30 червня

  • Алла Зейферт
  • watch_later 28 червня 2014, 16:13

  • visibility 1 перегляд

Президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони про продовження перемир'я до 22:00 30 червня.

Про це сказано в повідомленні прес-служби Президента, інформують Українські Новини.

У документі зазначено, що на виконання рішення Європейської Ради, прийнятого на рівні голів держав і урядів 28 країн членів ЄС за участі Президента, очікується, що до 30 червня буде почато такі кроки:

- почато практичну імплементацію мирного плану Президента;

- забезпечено моніторинг режиму припинення вогню під спостереженням місії ОБСЄ й ефективного контролю за ділянкою україно-російського кордону на території дії АТО;

- передано під контроль Державної прикордонної служби України пункти перетинання кордону (Ізварино, Должанський, Червонопартизанськ) і відновлено їх діяльність;

- звільнено всіх заручників, у тому числі спостерігачів ОБСЄ.

Раніше Президент провів нараду із силовиками й на підставі рішення РНБО №548 продовжив режим незастосування сили до 22:00 понеділка.

За результатами наради Україна очікує, що за час припинення застосування сили відбудеться закриття пунктів вербування найманців на території Російської Федерації, а також припинення пересування незаконних збройних формувань на території Донецької й Луганської областей.

Побудова укріплень чи споруджень, що заважають мирному життю жителів Донбасу, буде вважатися порушенням режиму припинення вогню.

У разі недотримання умов режиму незастосування сили, Україна залишає за собою право дострокового припинення цього режиму в зонах, де режим не буде виконуватися.

Механізм реалізації рішення було обговорено на нараді за участі голови Верховної Ради Олександра Турчинова, голови Служби безпеки України Валентина Наливайченка, виконуючого обов'язки міністра оборони Михайла Коваля, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, голови Державної прикордонної служби Миколи Литвина, командуючого Національною гвардією Степана Полторака.