Президенту поскаржились на опитування про Єлисаветград

  • Оксана Гуцалюк
  • watch_later 28 жовтня 2015, 11:20

  • visibility 313 переглядів

Петру Порошенку доводять, що результати опитування про нову назву міста враховувати не можна.

Відповідна петиція з'явилась в розділі "Електронні петиції" офіційного інтернет-представництва Президента України.

СУТЬ ЗВЕРНЕННЯ:

"Ні" - імперській назві Єлисаветград (нинішній Кіровоград)!

Прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора): Крупський Анатолій Костянтинович

Статус: триває збір підписів

Петиція №22/016454-еп. Подана 27.10.2015

Дата початку збору підписів: 27.10.2015

ТЕКСТ ЕЛЕКТРОННОЇ ПЕТИЦІЇ:

25 жовтня, в день виборів до органів місцевого самоврядування, в Кіровограді відбулося опитування стосовно перейменування міста. Задовго до цього місцеві маніпулятори провели масовану "обробку" майбутніх виборців. Обставина, яку одразу помічаєш: найбільше переймалися перейменуванням або колишні регіонали (перефарбовані в опозиціонерів), або представники партії "Наш край" (символіка яких навіть на рівні підсвідомості вказує на їх ідеологічні симпатії - вона в синьо-білих тонах, тобто як у колишньої Партії регіонів). Вони провели агресивну кампанію за перейменування Кіровограда в Єлисаветград.

Чим же пояснити їх стійку і таку дивну "ностальгію"? Я навмисне взяв це слово в лапки, бо кілька поколінь кіровоградців не застали цю назву (вона щезла в 1924-у році). Отже, у нинішніх містян нема мотивації ностальгувати. Так, існує традиція в перейменуваннях населених пунктів: повертати первісну назву. Але вона не є обов`язковою. Агітуючи за Єлисаветград, совкові політичні сили акцентують увагу на тому, що первісна назва міста походить від назви фортеці святої Єлисавети.

Але "сором`язливо" замовчують найсуттєвіше. Як відомо, фортеця була заснована в 1752- році указом російської імператриці Єлизавети, яка вважала святу Єлисавету своєю покровительницею. Фактично фортеця була названа іменем імператриці. Про святість самої Єлизавети Петрівни - не будемо... Тож чи варто до вільної від російських кайданів України прищеплювати стару імперську назву?

Оптування не було юридично захищеним. Воно відбувалося за межами виборчих дільниць, бюлетені видавалися всім бажаючим, навіть перехожим, які проходили біля наметів. Свою думку висловили 45863 особи... Назву "Єлисаветград" нібито підтримали 35153 опитаних. Але хто з впевненістю скаже: скільки "галочок" намалювали "організатори" на незаповнених бюлетенях, що залишились після волевиявлення? А якщо врахувати сумарну думку тих, хто обрав іншу назву (майже 11 тисяч) та ту обставину, що кількість населення обласного центру перевищує 200 тисяч, чи можна брати до уваги у такій важливій справі підсумок голосування обдурених совковою пропагандою людей?

Наразі петиція зібрала 67 голосів з 25 тисяч необхідних.