Проєкт "Зелене мiсто" Помiчнянської громади отримав мiжнародну вiдзнаку (ФОТО)

  • Лілія Кочерга
  • watch_later 20 липня 2021, 13:30

Команда учнiв Помiчнянської загальноосвiтньої школи I-III ступенiв №1 iменi Героя України Євгена Березняка потрапила до перелiку найкращих команд України та отримала одну з п’яти нагород в Українi в рамках мiжнародного архiтектурного конкурсу для дiтей "OSCAR" у Францiї.

Про це повiдомили в пресслужбi Кiровоградського РВ Асоціації міст України, передає Точка доступу.

Темою цьогорiчного конкурсу вiд Європейського дому архiтектури "Maison européenne de l'architecture" стало "Життя майбутнього".

Наприкiнцi лютого учнi шостого класу Помiчнянської школи №1 долучилися до проєкту. Вони вирішили створити екологiчні будинки майбутнього в природньому навколишньому середовищi з використанням штучного iнтелекту та вiдновлювальної енергiї. 

Нашi будови, окрiм набору житлових та iнших примiщень, мають так званi зеленi зони: мiнi-парки, сквери, квiтковi клумби на мансардах i теплицi з овочами та фруктами на дахах. Будинки будуть модульнi, в них розмiстяться житловi та готельнi комплекси, офiси, ресторани i навiть обсерваторiя, зони побутового обслуговування й розваг, парки та сквери, атракцiони й медичнi центри, йдеться в повiдомленнi.  

Мiж висотними будiвлями розташовуються горизонтальнi модулi, якi можуть додаватися за потребою. Така конструкцiя дозволяє при необхiдностi добудовувати мiсто за принципом конструктора. Кожен вертикальний модуль виступатиме самостiйним житловим кварталом з усiєю iнфраструктурою, необхiдною для життя. Модулi мiста будуть об’єднанi в один архiтектурний ансамбль. Пiд будинками знаходитимуться резервуари для збору води. Це буде вiдбуватися так: в лiйку на даху потраплятиме дощова вода, яка стiкатиме по трубi та попадатиме в пiдземний резервуар.

Будiвлями, квартирами, офiсами керуватиме штучний iнтелект. Мешканцi зможуть вести з об’єктом дiалог, даючи йому актуальнi команди: встановити певну температуру у вiтальнi та спальнi, приготувати теплу ванну, сформувати меню з наявних у холодильнику продуктiв.

Вiкна перетворяться на екрани вiртуальної реальностi та зможуть давати людинi iнформацiю про поточну погоду, атмосферний тиск, ймовiрнiсть опадiв тощо.

Мiсто розбито на двi зони: житлову та iгрову, стадiон та атракцiони. Весь спектр функцiй буде доступний з рiзницею в кiлька десяткiв поверхiв. А вiдмiнною рисою таких "захмарних" мiст буде рацiональне використання ресурсiв, енергiї i води зокрема. А також економiя власного часу – проведення дозвiлля, спiлкування з рiднею, друзями.

Перемiщатися можна буде пiдземними та наземними трасами. Транспорт – це електромобiлi, якi використовуватимуть сонячну енергiю. Перевозитиме пасажирiв громадський транспорт, що генерує еко-енергiю.

В мiстi будуть гiгантськi конструкцiї у формi соняшникiв, якi рятуватимуть вулицi вiд спеки в денний час i освiтлять їх за допомогою накопиченої енергiї ввечерi та вночi, – так описали свiй задум дiти i вiзуалiзували проєкт "Зеленого мiста" в макетi.

Зрештою школярi Богдан Гавкалюк, Максим Гресько, Iванна Огир, Анастасiя Фанасютина, Олександра Фiлоненко, Дар’я Шапранова, Софiя Бондаренко, Богдан Примак та їхнi наставники – Олена Трибко (вчителька iнформатики та математики) i Людмила Шишкова (вчителька трудового навчання) – стали однiєю з найкращих команд України.

Читайте також: У Кропивницькому запрацює центр трудового навчання для школярів.