Прокуратура допомогла переселенцям на Кіровоградщині отримати соціальні виплати

  • Людмила Макей
  • watch_later 26 серпня 2014, 18:19

  • visibility 7 переглядів

Прокурорські перевірки засвідчили, що заходи із забезпечення соціальних потреб переселенців належним чином не виконуються, а посадовці допускають порушення при виконанні своїх повноважень.

Про це Точці доступу повідомили в прокуратурі області.

Так, до управління соціального захисту населення Олександрівської РДА звернулися 2 особи, які тимчасово переселилися з територій АТО, щодо переведення їм допомоги на дітей (06.06.14, 10.06.14). Однак, на час перевірки допомога на дітей вказаним особам не призначена та не виплачується. Лише за втручання прокуратури допомога на дитину призначена та виплачується в терміни визначені законодавством.

Крім того,  на виконання законних вимог прокурора вказаною РДА розроблено та затверджено графік проведення виїзних прийомів для вимушених мігрантів в місцях їх тимчасового розселення, затверджено план заходів, спрямованих на захист їх прав.

Перевірка управління Державної казначейської служби України в Олександрівському районі встановила, що всупереч вимог законодавства управління не проводило своєчасного розрахунково-касового обслуговування платіжних доручень, наданих розпорядником бюджетних коштів – Олександрівським районним центром зайнятості. Внаслідок чого не здійснювалося перерахування профінансованих коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття особам, які вимушено переселися на територію району.

Наразі за втручання  прокуратури забезпечено обслуговування платіжних доручень Олександрівського районного центру зайнятості, що надало можливість здійснити виплати державної допомоги по безробіттю особам, які переселилися з територій, на яких проводиться АТО.

На вимогу прокуратури усунули порушення прав біженців Світловодською міською радою. Зокрема,  призначено і забезпечено виплату державної допомоги 8 сім’ям з дітьми.

За втручання прокуратури Новоархангельського району переселенця зі сходу включено в список по виплаті пенсії та відповідно нараховано пенсію в розмірі  1 486,42 грн.