Прокуратура нагадала батькам, що в них є діти

  • Людмила Макей
  • watch_later 20 червня 2014, 11:42

  • visibility 8 переглядів

Органи прокуратури стурбовані вкрай негативною тенденцією щодо поширення випадків дитячих самогубств на Кіровоградщині.

Про це Точці доступу повідомили у прес-службі прокуратури Кіровоградської області.

Зокрема, з початку року вже зареєстровано 10 фактів суїциду підлітків, з яких 5 – летальні. Для порівняння за весь минулий рік було лише 6 таких випадків.

Викликає занепокоєння і те, що переважна більшість сімей, в яких сталося лихо, вважаються благополучними. Майже у 30 відсотків випадків самогубству дітей передувало незадоволення батьків їхніми успіхами в навчанні (результати державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання якості знань учнів).

Через вікові особливості психіки школярі переоцінили свої прагнення до успішності, але не змогли самостійно впоратися з психологічними проблемами і, як наслідок, здійснили непоправне.

Прокурорські перевірки часто констатують не доопрацювання з боку уповноважених державних органів – служб та кримінальної міліції у справах дітей, органів та закладів освіти. Але провідну роль в такій ситуації все ж відіграють батьки, на яких Сімейним кодексом України покладено обов’язок піклуватися про фізичний та духовний розвиток дітей.

Звертаємося до батьків школярів та абітурієнтів: «Будьте уважними до проблем та переживань своїх дітей, оскільки потім може бути запізно!».

З метою розроблення дієвих механізмів профілактики суїциду серед підлітків прокуратура області взяла участь у розширеній колегії Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації.

Адміністрації навчальних закладів області, керівники органів управління освітою отримали відповідні доручення.