Прокуратура оскаржить рішення суду про відпущення 9 активістів Правого сектору

  • Алла Зейферт
  • watch_later 29 червня 2014, 14:24

  • visibility 6 переглядів

Прокуратура області вважає рішення Ленінського районного суду Кіровограда, який випустив на поруки 9 членів Правого сектора, затриманих за озброєний розбійний напад на нафтопереробному підприємстві в Долинському районі, незаконними й буде оскаржувати їх в Апеляційному суді.

Про це Точці доступу повідомили у прес-службі прокуратури в області.

Під час судового розгляду щодо обрання підозрюваним міри запобіжного заходу, представники Правого сектору, одягнені у камуфляжну форму, здійснювали пікетування приміщення суду з вимогою звільнити затриманих. Серйозність своїх вимог, пікетувальники підкреслили (як потім стало відомо) макетом автомата Калашникова та пістолета, які вилучені.

З огляду на численні провокації, прокуратура не виключає той факт, що рішення суддів було прийнято під тиском. Адже, незважаючи на те, що затримані особи підозрюються у скоєнні особливо тяжкого злочину, судом визначено поручителя лише одну людину відносно усіх учасників, яка за версією слідства може бути причетна до організації нападу.

На місці події вилучено значну кількість вогнепальної зброї, одна з яких, як вже встановлено, використовувалась при розбійних нападах у Дніпропетровській області, викрадений автомобіль, який перебував у розшуку, та інші речі злочинного походження.

На даний час дії підозрюваних кваліфікуються за ч. 3 ст. 187 (Розбій) Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 12 років.

Також учора під головуванням прокурора області Сергія Жолонка за участю керівництва УМВС та СБУ області проведено оперативну нараду, на якій заслухано стан розслідування зазначеного кримінального провадження. За результатами наради вказано на необхідність дослідження усіх без винятку обставин події.

Нагадаємо, дніпропетровський Правий сектор узяв на себе відповідальність за захоплення нафтопереробного заводу в Долинській. Дев’ятьох чоловіків, які брали участь в атаці підприємства, затримали правоохоронці, вилучивши при цьому в них арсенал зброї.

Голова ОДА Олександр Петік повідомив, що затриманих нападників вночі доставили до Кіровограда, потім їх розділили й розвезли по різних містах, аби уникнути можливих спроб визволення.

Точка доступу з власних джерел дізналася прізвища всіх нападників.

Правий сектор оголосив загальну мобілізацію і пікетував облдержадміністрацію та прокуратуру в Кіровограді 26 червня.