Прокуратура вважає, що кіровоградські перевізники до неї все-таки прислухаються

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 4 червня 2014, 10:41

  • visibility 19 переглядів

Міська прокуратура Кіровограда наполягає на тому, що проїзд у маршрутках в обласному центрі має коштувати 2 гривні.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури, текст якого має Точка доступу.

«Підвищення перевізниками тарифів на проїзд відбулося без урахування фактичних показників транспортної роботи на міських маршрутах та не мало належного економічного обґрунтування. Крім того, перевізниками суттєво занижено дані про пасажиропотік, що призвело до штучного завищення тарифу», — йдеться у повідомленні.

Отже, вважає прокуратура, незаконне рішення надавало перевізникам безпідставно виконувати перевезення за єдиним тарифом на всіх маршрутах при тому, що об’єктивних підстав для встановлення єдиного тарифу у органу місцевого самоврядування не було.

«Необґрунтовані тарифи на проїзд у міському транспорті будуть приведені у відповідність до законодавства після оголошення вказаного рішення перевізникам», — наголошується у повідомленні.

Нагадаємо, нещодавно у Кіровограді затвердили нові тарифи на проїзд у міському громадському транспорті. Поїздка у тролейбусі після подорожчання коштує 1,50 грн. замість 1,25 грн., в маршрутках із 2 гривень підскочила до 3, а в автобусах режиму експрес, що їздять до селища Нове, треба сплачувати 3,50 грн.

Прокуратура опротестувала це рішення.

Начальник управління транспорту міської ради Віктор Зубченко повідомив, що «...міська рада вирішила задовольнити подання прокурора щодо скасування рішення виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 29.04.2014 № 232 „Про погодження вартості разового проїзду одного пасажира на міських автобусних маршрутах загального користування м. Кіровограда”. Однак це не означає, що проїзд знову коштуватиме 2 гривні. Під час збільшення тарифів до 3 гривень із перевізниками укладалися додаткові договори, які тепер, після задоволення прокурорського подання, розірвуть. Перевізників же управління транспорту проситиме на добровільній основі знизити тарифи до 2 гривень. Звичайно, що добровільно перевізники це робити не захочуть, а примусити через суди – довга справа».