Прокуратура знайшла купу порушень у Кіровоградському СІЗО

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 19 вересня 2014, 11:30

  • visibility 23 перегляда

Порушення законодавства при утриманні ув’язнених та засуджених осіб у Кіровоградському слідчому ізоляторі виявила прокуратура області в ході перевірки цього закладу.

Про це Точці доступу повідомили у прес-службі прокуратури в області.

Зокрема, в інфекційному блоці режимного корпусу утримується 9 ув’язнених хворих на активну форму туберкульозу, хоча хворі на заразні форми туберкульозу, взяті під варту, повинні отримувати медичну допомогу в стаціонарних умовах у відомчих туберкульозних лікарнях чи територіальних протитуберкульозних закладах.

Адміністрація установи не отримала ліцензії на здійснення медичної практики, не провела акредитацію лабораторії. Штат медчастини не укомплектовано трьома працівниками.

Допускаються факти недотримання норми жилої площі на одного ув’язненого чи засудженого. Порушуються вимоги законодавства щодо роздільного тримання ув’язнених та засуджених у відповідності до тяжкості вчиненого злочину, попередніх судимостей. Санітарний стан багатьох камер є неналежним. Не дотримуються вимоги пожежної безпеки.

За наслідками перевірки прокуратура внесла подання начальнику УДПтСУ в області щодо усунення порушень закону та притягнення винних осіб до відповідальності, яке перебуває на розгляді

Крім того, на оперативній нараді у прокуратурі області, проведеній за участі керівництва УДПтСУ в області та слідчого ізолятора, розроблено дієві заходи до усунення виявлених порушень.