Приклад бюрократії, яка вбиває

  • Сергій Муренець
  • watch_later 22 вересня 2015, 13:22

  • visibility 192 перегляда

В Ульяновці місцева лікарня вже півтора місяці не може отримати надану їй гуманітарну допомогу через бюрократичні проволоки.

Зарадити ситуації не може ні головний лікар закладу, ні керівництво району, ні навіть документи з Міністерства соцполітики. Усе дуже нагадує саркастичне творіння про довідку, що «я не верблюд». От тільки і схожа довідка вже є, але позбутися горбів ніяк не вдається.

Бюрократичні муки ЦРЛ в Ульяновці почалися 4 серпня. Того дня лікарня отримала гуманітарний вантаж від Баварського Червоного Хреста (Німеччина). За найскромнішими оцінками, вартість переданих безкоштовно вживаних, проте в дуже хорошому стані приладів, обладнання та матеріалів складає 800 тисяч гривень. Хоча лікарі стверджують: якщо всі надані матеріали купувати тут, це коштуватиме в рази більше.

Здавалося б, медичний заклад мав би радіти такому щедрому подарунку, натомість там отримали купу проблем. А сама гуманітарка замість лікарняних палат опинилася на складі за надійним замком.

Нам надійшов вантаж, ми облаштували на території лікарні склад, опломбували його. Далі треба було звернутися до митного брокера, щоб закінчити процедуру оформлення вантажу. Звідси й почалися проблеми, – розповідає головний лікар Ульяновської ЦРЛ Леонід Семко. – Брокер сказав нам, що на весь товар ми маємо отримати сертифікати, тобто фактично пройти ту саму процедуру, як і у випадку з комерційним вантажем. Але ж це гуманітарна допомога! До того ж ми отримали 2 накази від Міністерства соцполітики. В першому лікарню визнали отримувачем гуманітарної допомоги, в другому – перелік наданого нам з Німеччини обладнання визнали гуманітаркою! Але брокер на це не звернув уваги. Далі у своєму листі він зазначив 4 фірми, до яких можна звернутися з питання сертифікації. Я зв’язався з однією, пояснив ситуацію, і там мені відповіли, що наш вантаж не підлягає сертифікації. Телефоную до брокера, а він…попросив, щоб йому надали довідку, що товар не підлягає розмитненню. Ми врешті-решт зробили таку довідку, але віз і нині там. Таке враження, що на нашій ситуації хочуть прости заробити грошей.

Баварський Червоний Хрест передав Ульяновській ЦРЛ близько півтонни гуманітарного вантажу: постільна білизна, функціональні ліжка з пульт управлінням, хірургічні інструменти, операційні столи, апарат УЗД, паростерилізатор, мобільна електрична кушетка, ходунки для інвалідів, матраци, захисні маски, медичні візки, медичні рукавички, письмові та столові столи, стільці, посуд, перев’язочний матеріал, медичний спецодяг, лікарняні меблі.

Нам подарували те, що ми за 10 років з нашим бюджетом не зможемо купити для лікарні, – говорить голова Ульяновської РДА В’ячеслав Зосим. – Та ситуація, що склалася, коли ми не можемо використовувати гуманітарну допомогу, дуже сильно може вплинути на подальшу співпрацю з благодійниками. Нам дуже не зручно перед ними. Вже телефонували з Німеччини і сказали, що почали готувати для Ульяновської лікарні другу партію гуманітарки, а ми боїмося зізнатися, що ще й з першою не розібралися.

Як бути в ситуації, що склалася, ні в лікарні, ні в Ульяновській РДА не знають. Якщо від них і надалі вимагатимуть розмитнення товару, то грошей на це немає. Які ще довідки потрібно буде зібрати, щоб зняти пломбу зі складу і нарешті пустити в хід отримане обладнання, і скільки часу займе ця паперова тяганина, теж невідомо.

Ясно лише одне: поки хороше закордонне медичне обладнання та хірургічні інструменти пріють на складі через вперту бюрократію, лікарі Ульяновської ЦРЛ працюють на тому що є. Від того що є, іноземці, які відвідали заклад перед тим, як вислати сюди гуманітарку, хапалися за голову.