Рада скасувала позаблоковий статус України

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 23 грудня 2014, 12:37

  • visibility 11 переглядів

Верховна Рада скасувала позаблоковий статус України.

За законопроект №1014-3 проголосувало 303 депутатів при мінімально необхідних 226, інформують „Українські новини”.

Відповідні зміни внесено до законів "Про основи національної безпеки України" та "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики".

Згідно з документом, одним із пріоритетів національних інтересів є інтеграція України в європейський політичний, економічний і правовий простір з метою набуття членства в Європейському Союзі, а також інтеграція в євроатлантичний безпековий простір.

Одним з основних напрямів державної політики з питань національної безпеки і основних принципів зовнішньої політики Рада визначила поглиблення співпраці з Організацією Північноатлантичного договору (НАТО) з метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства в цій організації.

При цьому із законодавства вилучено норму про набуття членства в ЄС як основному напрямку державної політики у зовнішньополітичній сфері при збереженні добросусідських відносин і стратегічного партнерства з Росією, країнами Співдружності Незалежних Держав та іншими країнами.

Також парламент визначив основою зовнішньої політики відкритість і прагнення рівноправного взаємовигідного співробітництва з усіма зацікавленими партнерами, виходячи, в першу чергу, з необхідності забезпечення безпеки, суверенітету і захисту територіальної цілісності України (замість діючої норми, згідно з якою співпраця з зацікавленими партнерами передбачає уникнення залежності від окремих держав, груп держав чи міжнародних структур).