Ремонт доріг у Кіровограді або як лукавлять у міській раді

  • Сергій Муренець
  • watch_later 5 травня 2015, 15:51

  • visibility 387 переглядів

Схоже, в Кіровоградській міськраді замість того, щоб чесно зізнатися, що більш-менш по-серйозному ремонтувати дороги міста почнуть не раніше осені (якщо почнуть взагалі), забрехалися остаточно. А окремі посадовці вже не соромляться вішати спагеті власного приготування на вуха ні журналістам, ні безпосередньо вищому керівництву.

Тепер трохи фактів. Прес-конференція в міськраді за участі начальника ГУ житлово-комунального господарства Олександра Хачатуряна від 21 квітня. Присутнім представникам ЗМІ чиновник повідомляє, що «цього тижня» очолюване ним управління має оголосити низку тендерів на виконання капремонту кіровоградських доріг. 21 квітня – це вівторок, тож уже в п’ятницю 24-го числа хоча б одні торги мали б бути оголошені.

5 травня. Апаратна нарада в міськраді. Я не був на ній присутній, але наводжу цитату прес-служби установи за результатами заходу: «…Олександр Хачатурян відзначив, що тендери на проведення поточних ремонтів ще 23 вулиць та на виконання капітальних ремонтів дорожнього покриття наразі тривають і закінчаться у червні поточного року». Зауважу, від 21 квітня до 5 травня пройшло 14 календарних і 8 робочих днів.

Усе б, здавалося, нічого, й словам Хачатуряна можна вірити, але тільки якщо не перевірити інформацію. Є в Інтернет-просторі такі ресурси як «Вісник державних закупівель», «Тендергід» та чимало інших, де в обов’язковому порядку (!) публікується інформація про всі тендери, які проводяться державними установами в Україні. Наголошую, про всі тендери в усіх галузях: від ремонту дороги до закупки м’яса кролятини.

Так от станом на 5 травня жодної інформації про жоден оголошений за останні два місяці тендер на ремонт хоча б однієї дороги у Кіровограді немає! Є про ремонт доріг в Олександрії, Світловодську і т.д., але не в Кіровограді. Це означає тільки одне: Хачатурян лукавив на прес-конференції, м’яко кажучи, говорив не зовсім правду на апаратній секретарю міськради, всім іншим присутнім, в тому числі знову журналістам!

Отже, наступний висновок: Кіровоградська міська рада досі не оголосила жодного тендеру на капремонт чи поточний ремонт доріг міста, тому зараз ремонтуватимуть тільки там, де не потрібно проводити тендер, тобто на дуже невелику суму, якої вистачить на латання ям на маленькому клаптику.

Навіть, якщо станеться диво і тендери будуть оголошенні завтра, то ремонт доріг почнеться все одно не скоро. З дати офіційної публікації про оголошення торгів має пройти рівно місяць, який відводиться на подачу заявок від учасників. Тільки після цього відбувається процедура розкриття пропозицій. Далі конкурсна комісія розглядає подані заявки і приймає рішення про акцепт однієї із них. Тобто фактично визначає переможця.

Ця процедура займає, як правило не менше двох тижнів. Але це ще не все. З моменту визначення переможця до підписання контракту на виконання робіт чи поставку товарів проходить ще від 2-х тижнів. Разом – це ще зайвий місяць втраченого часу. Ні про який обіцяний хачатурянівський червень не може й мови бути!

Навіть за найсприятливішої ситуації капітально ремонтувати дороги Кіровограда почнуть тільки в серпні або й вересні. Бо 6-го травня ніхто тендери, швидше всього, не оголосить, а значить, терміни затягнуться. Але, як показує практика, досить часто тендери не вдається закінчити результативно через неправильно заповнену документацію учасниками чи недостатню кількість цих учасників або інші причини. Тому торги прийдеться оголошувати знову і повторювати всю тривалу процедуру ще раз. Ось чому наші дороги часто асфальтують по осінньому дощеві або грудневому сніжку.

Є, щоправда, один механізм, який дозволяє значно прискорити процедуру визначення підрядника і підписання з ним договору. Це – закупка в результаті оголошеного тендеру товарів чи послуг в одного учасника. Вона застосовується тоді, коли до цього кілька разів не вдалося провести торги через відсутність другого конкурента (тільки один учасник запропонував свої послуги) або коли треба щось дуже-дуже терміново отримати.

Не виключено, що ситуацію з ремонтом кіровоградських доріг відповідальні за це чиновники спробують якраз підігнати під це дуже-дуже. Але тоді це буде корупція чистої води, хоча б тому, що ремонт доріг – це не будівництво захисних споруд на Донбасі, для якого в облдержадміністрації терміново обирали підрядника саме за принципом спрощеної закупівлі в одного учасника.

Звичайно, можна було б звернутися до Хачатуряна, щоб він пояснив, як вийшло так, що про тендери на капітальний та поточний ремонт доріг Кіровограда, які начебто проводить його управління, немає жодної інформації у «Віснику державних закупівель», але, маючи досвід попередніх спроб поспілкуватися з начальником ГУ ЖКХ Кіровограда, я передумав.

Кілька разів, коли я звертався до Хачатурян за коментарем, з проханням про інтерв’ю і т. д., він ввічливо відправляв мене у свою приймальню до секретаря, щоб там залишити свої контакти, «за якими мені передзвонять, щоб узгодити дату та час». Я йшов або телефонував у його приймальню і залишав свої контакти, але ніхто жодного разу зі мною так і не зв’язався.

Підсумкова порада для чиновників: краще чесно зізнайтеся, що через брак грошей, важку ситуацію в країні щось ремонтувати або немає змоги взагалі або ремонт буде частковим і відкладений на пізніший термін. Так ви матимете більше поваги в очах і журналістів, і тих же кіровоградців. Пішохідний міст через Інгул секретар Кіровоградської міськради Іван Марковський теж спочатку обіцяв відкрити до Нового року, а коли це зробили не забули? Так само може бути й з дорогами.

P.S.

Редакція Точки доступу готова вислухати та опублікувати думки чи пояснення керівництва міськради або ГУ ЖКХ щодо порушеної проблеми.