Результати переговорів Меркель та Обами щодо України - прориву не сталося

  • Тетяна Бложко
  • watch_later 9 лютого 2015, 21:20

  • visibility 491 перегляд

США не постачатиме Україні летальну зброю, принаймні зараз. Утихомирювати Путіна світ продовжить виключно дипломатичним шляхом. На такій «дружній» ноті закінчилась зустріч Президента США Барака Обами та Канцлера ФНР Ангели Меркель у Вашингтоні.

Санкції ЄС та США не стали для Росії переконливим аргументом, щоб відступитись від України - визнали Меркель та Обама. Проте вони домовились тиснути на агресора й надалі, адже негативний вплив на російську економіку вельми помітний. Світ не ставить за мету покарати Росію, а стримати її від подальшого наступу на Україну - заявив Обама. "Я розраховую, що ціна стане досить високою", - зазначив Обама. Якщо ж Росія "продовжить рухатися нинішнім курсом, то її ізоляція тільки погіршуватиметься як в політичному, так і економічному планах".

Питання надання Україні летального озброєння все ж таки не знімається з порядку денного. Сполучені Штати продовжують консультуватися з цього питання з союзниками та партнерами.

"Якщо фактично дипломатія зазнає невдачі, тоді я звернусь до своєї команди розглянути всі варіанти: які інші засоби ми можемо застосувати, щоб змінити підхід пана Путіна. І можливість надання летальних оборонних озброєнь є одним із варіантів, який розглядається, але я ще не прийняв рішення з цього приводу", - наголосив Обама. 

Проте в дипломатичних колах поширюється думка, що надання Україні зброї тільки спровокує агресора на новий виток ескалації. Спрогнозувати  поведінку Путіна не береться ніхто. У світової спільноти були сподівання на припинення вогню на Донбасі згідно з Мінськими домовленостями. Але вони не виконуються через російську сторону. Ангела Меркель пообіцяла у середу в Мінську зробити ще одну спробу вмовити Путіна дотриматися взятих зобов’язань та не перекроювати карту Європи: 

"Французький президент і я вирішили зробити ще одну спробу подальшу для того, щоб вирішити проблеми з дипломатією. У нас є Мінські домовленості, які не здійснюються, ситуація на місцях погіршується. Є можливість все-таки спробувати ввести "припинення вогню" і створити умови, які потрібні для припинення вогню. Я абсолютно впевнена, що ми можемо зробити це разом. Я особисто не зможу жити, не зробивши ці спроби".