Росіяни кажуть, що Україна офіційно не відмовлялася будувати з ними ядерний завод на Кіровоградщині

  • Оксана Гуцалюк
  • watch_later 18 грудня 2014, 16:30

  • visibility 62 перегляда

Держкорпорація «Росатом» не отримувала від України будь-яких офіційних повідомлень про відмову в участі реалізації спільних проектів з добудови третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС та спорудження заводу з виробництва ядерного палива в Кіровоградській області, повідомив глава ЗАТ «РуСат - Міжнародна Мережа» Олександр Мертен .

Про це повідомляє "Капітал" з посиланням на Інтерфакс-Україна.

«Офіційних заяв ніяких не було ні по одному проекту, ні по іншому ... Поки документи ніхто не відміняв і ніяких офіційних повідомлень про це ми не отримували», - сказав він.

Мертен зазначив, що «Росатом» працює поза політикою, а ключовими критеріями і принципами роботи держкорпорації є безпека технологій і економічна доцільність.

«На жаль, ми так і не домоглися жодного разу відповіді на пряме запитання: панове, ми продовжуємо проект, що ми робимо, у вас є якісь пропозиції чи ні? Ми зі свого боку і раніше підтверджуємо всі взяті на себе зобов'язання», - сказав він.

Представник «Росатома» нагадав, що російська сторона вже виготовила обладнання для першої черги українського заводу з виробництва ядерного палива, навіть не дивлячись на те, що за нього не було здійснено передоплату.

Мертен також звернув увагу, що за всі роки співпраці з НАЕК «Енергоатом» при поставках ядерного палива російська сторона чітко і своєчасно виконувала свої зобов'язання.

«Хочу ще раз підтвердити, що ми зацікавлені в роботі з нашими українськими партнерами, здійснюємо цю роботу і будемо продовжувати здійснювати на умовах взаємної вигоди та задоволення взаємних інтересів», - резюмував він.

Нагадаємо, будівництво у Маловисківському заводі ядерного заводу днями згадав прем'єр Дмитро Мєдвєдєв.