Розпочалася підготовка до впровадження 4G зв’язку в Україні

  • watch_later 23 червня 2015, 16:32

  • visibility 13 переглядів

Національна комісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) звернулася до міжнародних компаній з метою розробки "дорожніх карт" для впровадження в Україні LTE (4G) зв'язку. 

"Перш за все, необхідно провести інвентаризацію всього спектра, щоб зрозуміти, де у нас працюють комерційні оператори, де працюють спеціальні користувачі, як довго вони будуть там працювати і треба проводити конверсію", - повідомив глава НКРЗІ Олександр Животовський. 

Сформувано портфель з трьох пропозицій від авторитетних британських компаній з описом необхідних робіт, їхніх обсягів та передбачуваної вартості. 

Очікується, що 4G-технологія зацікавить 4-5 мобільних операторів. До кінця поточного року НКРЗІ розраховує закінчити підготовчі консультації та оформити плани розпорядженням Кабінету міністрів або указом президента. Після цього будуть укладені договори із західними консультантами. "Далі рік піде на дослідження, ще один рік – на рефармінг. А в 2017 році ми плануємо вийти на проведення тендеру", - підсумував Животовський.