Сьогодні православні відзначають день пам’яті Даниїла Єлисаветградського

  • watch_later 17 вересня 2014, 10:49

  • visibility 4 перегляда

День пам’яті блаженного Даниїла Єлисаветградського, якого у квітні 2013 року возвели у лик святих, відзначають сьогодні, 17 вересня.

Про це Точці доступу повідомили в Кіровоградській єпархії УПЦ.

Одночасно сьогодні, в день пам’яті же святителя Іоасафа Білгородського, Кіровоградська єпархія відзначає День тезоіменитства свого правлячого Архієрея - Високопреосвященнішого Іоасафа, архиєпископа Кіровоградського і Новомиргородського.

З цього приводу в кафедрального собору Кіровограда відбудеться святкова божественна літургія у спів служінні собору Архієреєв.

16 вересня відслужили урочисте Всенічне бдіння в Спасо-Преображенському Кафедральному соборі.

Нагадаємо, 25 квітня 2013 Священний Синод Української Православної Церкви зарахував до лику святих Єлисаветградського подвижника благочестя Христа ради юродивого старця Даниїла, який жив у ХVІІІ сторіччі в Єлисаветграді. З його іменем пов’язують численні чудеса, які з’являлися за молитвами старця. Починаючи з 1860 року на могилі святого на Петропавловському цвинтарі стали відбуватися чуда допомоги та зцілень. Місце поховання старця стало об'єктом паломництва.

У 1971 році могилу старця зрівняли з землею. Стараннями духовенства і прихожан Кіровоградській єпархії святиню вдалося відродити: була зведена каплиця над джерелом старця Даниїла, облагороджена територія біля цього святого місця, зібрані архівні документи до життєпису угодника Божого. І як підсумок - канонізація старця Данила у лику місцевошанованих святих.

daniil