Що пообіцяв Кузьменко пограбованим підприємцям «Привокзального»?

  • Сергій Муренець
  • watch_later 29 січня 2015, 16:00

  • visibility 332 перегляда

У ніч з 27 на 28 лютого невідомі особи розтрощили два торговельних павільйони на ринку «Привокзальний, що знаходиться фактично на території автобусної станції №2 в Кіровограді.

З одного павільйону, який не працював уже тривалий час, вивезли обладнання, з іншого – обладнання та увесь товар (вартість збитків власниця оцінила приблизно в 500-600 тисяч гривень).

Найцікавіше, що ні охорона ринку, ні адміністрація та охорона автостанції «ні чого не чули, і нікого не бачили». Хоча цілком очевидно, що для знищення павільйонів застосовували техніку, та й для вивезення товару та обладнання потрібно було залучити як мінімум кількох людей та чималий автомобіль або навіть автомобілі.

Власників знищених торговельних об’єктів об’єднує те, що вони свого часу, як і чимало їхніх колег, не погодилися на умови ТОВ «Домініон-Кіровоград», яке володіє земельною ділянкою, де знаходиться ринок «Привокзальний», та не продали свої павільйони у власність товариства за ціною 500 гривень. Зазначимо, що фактичним власником ТОВ «Домініон-Кіровоград» є відомий у місті бізнесмен, колишній народний депутат Андрій Табалов.

Після розгортання конфлікту підприємці з ринку звернулися до суду, щоб довести незаконність виділення земельних ділянок ТОВ «Домініон-Кіровоград». Суди тривають вже кілька років. За цей час підприємці виграли справу у Вищому господарському суді, підтвердили свою правоту в апеляції та касації, фактично довівши, що передача земельної ділянки, зайнятої ринком «Привокзальний» на території автостанції №2, ТОВ «Домініон-Кіровоград» була незаконною. Але віз і нині там…

Хоча, може, вже й ні. Події, що мали місце позаминулої ночі, вкотре згуртували підприємців з ринку «Привокзального» і не тільки. За словами депутата Кіровоградської міськради Дмитра Хоха, ініціативна група почала вимагати негайної зустрічі з головою облдержадміністрації Сергієм Кузьменком. І така зустріч відбулася.

Ось її короткі підсумки:

1. Кузьменко пообіцяв вплинути на міліцію, щоб та вдень і вночі пильнувала за майном підприємців, яке знаходиться поблизу та на території автостанції №2, тобто на земельній ділянці, яка є предметом спору в судах, але досі перебуває в розпорядженні ТОВ «Домініон-Кіровоград».

2. Кузьменко пообіцяв посприяти в розслідуванні злочину, що стався в ніч з 27 на 28 січня, коли було знищене та викрадене майно підприємців.

3. Кузьменко пообіцяв поговорити з власником ТОВ «Домініон-Кіровоград», щоб домовитися про пільгову ставку орендної плати для дружини загиблого нещодавно в бою під Маріуполем Юрія Олефіренка, яка є підприємцем і має торговий павільйон на ринку «Привокзальний».

4. Кузьменко пообіцяв розібратися у ситуації, коли адміністрації кіровоградських ринків щодня проводять незаконні побори з підприємців у готівковій формі за те, що деякі речі виступають за межі відведеної торгової площі.

5. Кузьменко пообіцяв розібратися у ситуації, коли адміністрації кіровоградських ринків за те, що підприємці не мають змоги вчасно сплатити орендну плату, перешкоджають їм доступу до їхніх же торгових точок.

6. Кузьменко пообіцяв поговорити з власниками кіровоградських ринків, щоб ті почали приводити їх у відповідність до санітарних та пожежних норм.

7. Кузьменко погодився на створення Координаційної ради підприємців кіровоградських ринків при голові ОДА для дієвого вирішення нагальних проблем та захисту прав самих підприємців. В якості довідки: на сьогодні на ринках міста працює не багато не мало близько 19 тисяч підприємців.

До того ж в Господарському суді Кіровоградської області триває слухання справи щодо визнання недійсним договору оренди земельної ділянки на території ринку «Привокзальний» з ТОВ «Домініон-Кіровоград». Якщо суд знову стане на бік підприємців, комусь доведеться відповідати за завдані їм збитки.

Поки що ж важливо встановити, хто повинен нести відповідальність за показове знищення та викрадення майна підприємців з ринку «Привокзальний». Це робота правоохоронних органів. Там поки що мовчать, жодної офіційної інформації про відкриття кримінального провадження за фактом скоєного чи коментарів міліцейських чинів досі немає.