Що рік навчальний нам готує?

  • Катерина Федченко
  • watch_later 30 серпня 2015, 12:26

  • visibility 459 переглядів

Які зміни чекають на кіровоградських школярів?

У Міністерстві освіти і науки презентували законопроект "Про освіту", який у разі його прийняття може змінити систему шкільної освіти. Передбачено, що тривалість загальної середньої освіти буде збільшено до 12 років. Міносвіти також планує ввести підсумкову державну атестацію з української та іноземної мов, історії та математики. З наступного навчального року запропоновано збільшити орієнтацію на профільне навчання, ввести додаткову кількість годин з вивчення англійської мови.

Закон «Про освіту» поки що не прийнятий ВР України, тому говорити про ці зміни дещо зарано, проте 1 вересня на кіровоградських школярів чекають деякі зміни, про які ми вирішили розпитати у начальника міського відділу освіти і науки Лариси Костенко.

Головна особливість нового навчального року — покращення якості освіти:

У 2015-2016 н.р в кіровоградських школах хочуть суттєво покращити якість освіти. Планується це зробити за рахунок проведення додаткових як індивідуальних так і групових занять з учнями, на уроках більше часу відводитимуть на повторення матеріалу, запроваджується система відеоуроків.

- Особливістю навчання цього року буде підвищення якості освіти. В цьому році ми побачили, що нам є ще над чим працювати. Ми не зовсім задоволені своїми результатами тому, що деякі діти їх не підтвердили, але причина не в вчителях чи викладачах. Причиною є відмінності в програмі. ЗНО передбачають питання за весь курс предметів, які оцінюються, а в 11 класі дуже мало часу відводиться на повторення. Наш проект «Здобування найкращої освіти» (ми так для себе розшифрували ЗНО) буде направлений саме на повторення того матеріалу, який був в 6, 7,8, 9, 10 класах, для того, щоб допомогти нашим дітям зорієнтуватися в підготовці до ЗНО. Це будуть і платні курси, і дистанційні курси, і одночасні безкоштовні відеоуроки. Батьки і діти повинні самі обрати для себе шлях підготовки до ЗНО. Це можуть бути платні заняття з вчителем: ми обраховували, що один предмет виходить десь 30 грн на тиждень, якщо це група 15-20 осіб. Ми надамо можливість надавати такі послуги вчителям, школи яких зайняли перші місця в рейтингу по Кіровограду. Також долучаємо до цього проекту вчителів-методистів, - зазначила Лариса Костенко.

- Що нового чекає на першокласників?

З 1 вересня 2015 року у школах максимально спростили програму початкового навчання: першокласники більше часу зможуть вивчати буквар (замість 76 годин — 89), чиновники спростили програму з математики та української мови. Розвантаження змісту навчального матеріалу відбулося за рахунок вилучення таких складних для засвоєння молодшими школярами тем, як «Складне речення», «Схиляння дієслів», «Відміни іменників», « Дієвідміни дієслів». Дітей вчитимуть адаптуватися у сучасному суспільстві, більше уваги приділятимуть розвитку мовлення

На уроках інформатики молодших школярів ознайомлюватимуть з правилами безпечної роботи в Інтернеті, а також ознайомлюватимуть з Інтернет-ресурсами, які учні зможуть використовувати в процесі навчання.

«Це правильні зміни. Учням, особливо першачкам, важко витримувати шалене навантаження, - розповідає мама школяра Ірина Майфат. - Дуже часто, коли мій син ходив до першого класу, ми з ним робили уроки до десятої, а то й до одинадцятої години вечора. Інколи траплялися такі завдання, що й мені важкувато було їх вирішити. Особливо складно було виконувати завдання з математики та української мови».

Які зміни відбудуться в організації навчального процесу та у шкільній програмі?

- Зараз ми чекаємо на новий закон «Про освіту», коли він буде тільки тоді ми зможемо говорити про те, куди ми і як переходимо.

Програма для початкової школи розвантажена, є методичні рекомендації по кожному класу і по кожному предмету, вчителі вже знають, готуються. Переходимо на нові програми в 4 і 7 класах. Ми вже підготувалися до того, що підручників для цих класів немає, але ми будемо використовувати старі та створювати умови, щоб наші діти нормально навчалися.

Додаються години на вивчення іноземної мови, вже внесені зміни до робочих навчальних планів, але не у всіх школах, це не стосується шкіл, які працюють за програмами з поглибленого вивчення іноземних мов.

Ми очікуємо, що ЗНО -2016 буде іншим, тому що є рішення колегії міністерства про те, що державна підсумкова атестація у формі ЗНО буде проходити не з одного предмета, а з трьох: українська мова та література та додається ще англійська мова і на вибір учня математика, або історія. І саме з цих предметів ми будемо розпочинати підготовчу роботу.

Продовжується у нас проект «Майбутній захисник Вітчизни» - викладається предмет «Захист Вітчизни» для хлопців і дівчат там, де ми створили відповідні умови. Цим закладам ми придбали мультимедійну техніку, мультимедійні тири (є вже у нас у двох школах). Викладання для хлопців буде відбуватися у ЗОШ №16 і для дівчат у ЗОШ № 6 та 35.

У 19 навчальних закладах з’явилися відеокамери, на встановлення яких виділили більше 100 тисяч гривень. За допомогою певної програми можна буде спостерігати, що відбувається там, де встановлені ці камери. Це ЗОШ № 1,5, 20,16,34,14, «Мрія» і 5 садочків. Цю ініціативу підтримали батьки, наші діти дуже багато часу проводять в школах, садочках, і головне для всіх людей — безпека, - прокоментувала ситуацію начальник управління освіти.

- Перший урок - яким він буде цього року?

- Тема першого уроку в усіх школах буде однакова: «Ми — нація єдина». Будемо прививати дітям думку, що ми українці — це єдина нація, будемо згадувати героїв АТО. Ви знаєте, що на школах нашого міста відкриті пам’ятні дошки загиблим захисникам, які навчалися саме в цих школах. Також будуть проходити уроки мужності. В вересні розпочинається місячник з патріотичного виховання, і кожна школа відвідає Алею Слави. Це буде відвідування не для того, щоб просто подивитися. Біля кожної могили діти разом із учителями будуть розповідати про загиблого героя. Я думаю, якщо діти самі будуть розповідати один одному про наших захисників, то це запам’ятається і буде дійсно корисно: діти будуть патріотами своєї держави та будуть пам’ятати про людей, які за них віддали своє життя, - зазначила Лариса Костенко.