США обіцяє Україні економічну підтримку та воювати з Росією не збирається

  • Тетяна Бложко
  • watch_later 5 лютого 2015, 17:15

  • visibility 73 перегляда

В Києві триває візит Державного секретаря США Джона Керрі. Він вже зустрівся з українським Президентом Петром Порошенком та зробив низку важливих заяв щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

Зокрема США не мають наміру вступати в конфлікт із Росією. Протистояння має бути розв’язане дипломатичним шляхом - заявив Керрі:

“Ми хочемо дипломатичного розв'язання, але ми не можемо закрити очі на постачання танків, які надходять через українсько-російський кордон на Донбас. Ми також не можемо закрити очі на російських бойовиків, які воюють на сході без розпізнавальних знаків, а також на те, що Росія очолює незаконні угрупування сепаратистів на полі бою. Ми не можемо закрити очі на сучасні ракети і сучасні радарні можливості та інші військові можливості у технологічному плані, які Росія переправляє через кордон, через суверенну лінію.”.

Росія опинилась однією ногою в світовій ізоляції. Єдиний шанс не стати міжнародним ізгоєм - припинити вогонь, вивести свої війська з Донбасу та не надавати збройну підтримку сепаратистам - наголосив Керрі. 

Світова спільнота жадає від Путіна виконання Мінських домовленостей не просто на папері, а з втіленням реальних заходів та звільненням заручників:

"Треба вивести війська за межі кордонів, необхідно закрити кордони, щоб танки, озброєння не потрапляло на територію України.  Після цього буде відновлено суверенітет України.", - сказав секретар Держдепу.

У свою чергу Президент Порошенко подякував США за надання Україні економічної підтримки:

"Держсекретар Джон Керрі прилетів сьогодні не з пустими руками, а оголосив про цю підтримку".

Глава держави також відзначив важливість ефективної співпраці України з Міжнародним валютним фондом: "Сьогодні ми приймаємо місію МВФ, і протягом найближчої години вони завершать свою місію".