Суд у Кіровограді засудив екс-заступника голови Держсільгоспінспекції Ігоря Немировскього до 10 років в’язниці за хабар

  • Сергій Муренець
  • watch_later 9 лютого 2016, 17:07

  • visibility 484 перегляда

Кіровський районний суд Кіровограда завершив розгляд справи у справі про хабарництво колишнього заступника голови Державної сільгоспінспекції Ігоря Немировського, сьогодні, 9-го лютого. 

Як передає кореспондент Точки доступу, під час засідання обвинувачений виголосив останнє слово, в якому назвав ситуацію з хабаром провокацією та попросив суд повністю виправдати його. 

Судді радились у нарадчій кімнаті майже 2 години, після чого зачитали вирок. 

У ньому, зокрема, йшлося про те, що суд критично поставився до всіх аргументів обвинуваченого Ігоря Немировського та його адвоката й, опираючись на надані прокурором відеодокази, вирішив покарати екс-заступника голови Державної сільгоспінспекції. 

Нагадаємо, раніше в суді продемонстрували зняті прихованою камерою відеоматеріали, на яких чітко видно, як постраждалий у справі, виконавчий директор «Велти» Юрій Вольський залишає пачку грошей (357 тисяч гривень) в автомобілі Немировського біля водійського сидіння. Сам тоді ще заступник начальника Держсільгоспінспекції спостерігав за всім, що відбувається, без слів і будь-яких негативних емоцій на обличчі.  До речі, саме на цьому факті цілком логічно акцентувала свою увагу суддя, зазначивши, що вона не побачила переляку на обличчі Немировського, коли тому давали хабар. Сам обвинувачений стверджував зворотне. 

Сьогоднішнім рішенням Кіровський райсуд визнав Ігоря Немировського винним у вимаганні та одержанні хабара від виконавчого диктора ТОВ «Велта» Юрія Вольського та призначив покарання у вигляді 10 років позбавлення волі, заборони обіймати посади в державних органах та органах місцевого самоврядування протягом 3-х років, позбавлення 5-го рангу держслужбовця та конфіскації ½ частини майна, яке належить обвинуваченому.

Нагадаємо, прокурор раніше просила суд врахувати тяжкість обставин, особливо великий розмір хабара і призначити Ігорю Немировському покарання у вигляді 11-річного ув’язнення з конфіскацією всього належного йому майна. 

Водночас суд вирішив відбирати не все майно колишнього чиновника, взявши до уваги, що на утриманні Немировського знаходиться двоє малолітніх дітей, сам обвинувачений має позитивні характеристики з місць роботи та вчинив кримінальний злочин уперше. 

Також суд сьогодні зняв арешт з автомобіля «Лексус», яким користувався Ігор Немировський, і в якому він перебував під час отримання хабара. Авто повернуть власниці, якою є матір Немировського. 

Водночас суд не задовольнив клопотання кума обвинуваченого. Той наполягав, щоб йому  повернули вилучені під час обшуку у будинку батьків Немировського в Новомиргороді кошти в сумі 32 тисяч 800 доларів, 1600 євро та 140 тисяч гривень. Чоловік мотивував це тим, що кошти належать саме йому, а не Немировському, бо він передав їх на зберігання приблизно за 2 тижні до обшуку

Суд, за відсутності будь-яких доказів передачі коштів на зберігання, вирішив вилучити їх на користь держави в складі частини майна Немировського. 

Крім цього, своїм рішенням суд залишив на волі Ігоря Немировскього, поки вирок не набере чинності. Хоча прокурор на попередньому засіданні наполягала на необхідності змінити запобіжний захід, взявши Немировського під арешт безпосередньо в залі суду. На думку прокурора, жодних пом’якшувальних обставин не може бути застосовано, адже обвинувачений не визнав своєї вини, навпаки, намагався перекласти її на інших осіб, не розкаявся у вчиненому.

На подання апеляції Ігорю Немировському та його захисту відведено 30 днів. 

Нагадаємо, суд над екс-заступником голови Держсільгоспінспекції України тривав у Кіровському суді міста Кіровограда з кінця 2014 року. 

Ігора Немировського впіймали на хабарі 2-го серпня 2014 року.