Світловодська міськрада не може ліквідувати власне підприємство

  • Оксана Гуцалюк
  • watch_later 8 червня 2015, 12:49

  • visibility 90 переглядів

Світловодська міська рада не змогла в суді припинити діяльність заснованого нею спільного підприємства «Світловодськпобут».

Про це свідчить рішення Господарського суду Кіровоградської області , повідомляють "Наші гроші".

СП ТОВ «Світловодськпобут» було створене у 2001 році Світловодською міською радою та ТОВ «Політрейд». Статутного фонду СП на момент заснування становив 7,78 млн грн. і він був поділений між сторонами порівну. Міськрада згідно договору внесла до статутного фонду цього теплогенеруючого підприємства комунальне майно.

В листопаді 2014 року міськрада звернулася до суду з вимогою визнати недійсним статут та установчий договір «Світловодськпобут». Так, позивач вказав, що на момент держреєстрації підприємства він сам як один із засновників не був зареєстрований як юридична особа. А, відповідно, не мав права виступати засновником підприємства. Крім того, передача в статутний фонд СП комунального майна порушила права територіальної громади Світловодська.

В ході розгляду справи суд погодився, що при створенні СП були порушені права територіальної громади, а деякі пункти статуту підприємства не відповідають нормам закону. Разом з тим, суд дійшов до висновку, що усі ці порушення сталися з вини позивача – Світловодської міської ради. І тому це не повинно впливати на дійсність установчих документів спільного підприємства. Також суд вирішив, що відсутність у міськради свідоцтва про державну реєстрацію не перешкоджає їй бути засновником підприємств.

Крім того, суд згадав, що у липні 2014 року міський голова Юрій Котенко надіслав листа до реєстраційної служби, вказавши на помилку при реєстрації підприємства «Світловодськпобут», яка і була виправлена. Суд розцінив цей лист як суперечність позивача самому собі і доказ того, що порушення, які були при створенні підприємства, можна виправити.

І щоб остаточно відхилити позов міськради, суд вказав, що строк позовної давності у цій справі закінчився у 2004 році.

Засновниками ТОВ «Політрейд», з яким міськрада створила спільне підприємство, сьогодні вказані дві кіпрські компанії – «Джертілло холдінгз ЛТД» та «Кавал інвестментс лімітед». Керівником «Політрейд» записана Світлана Калмикова, яка зайняла свою посаду в лютому цього року. На момент створення СП з Світловодською міськрадою фірмою володіли Олександра Кулик і Наталія Борисенко. Сьогодні вони також є засновниками ТОВ «ПолiIнвестГрупп», яке вважається близькою до екс-міністра енергетики та керівника фракції «Опозиційний блок» в Раді Юрія Бойко.