Тарифи на воду і тепло у Кіровограді – найвищі в країні

  • Алла Зейферт
  • watch_later 14 липня 2014, 16:39

  • visibility 62 перегляда

Тарифи на житлово-комунальні послуги у Кіровограді – найвищі в Україні, хоча зарплати в людей – найнижчі.

Про це повідомив на апаратній нараді цього понеділка секретар міської ради Іван Марковський.

- Я дав завдання надати мені аналітичну довідку щодо тарифів в інших містах, і з’ясувалося, що тариф на тепло у нас – найвищий, а тарифу на воду в Україні немає більше шести гривень, тоді як у нас – 12. Кажуть, що у нас найдовший водовід, та насправді є міста, де він ще довший, а тариф – удвічі менший. Треба робити щось із цією ситуацією – в інших містах підприємства, що надають комунальні послуги, - у комунальній власності, у нас же в оренді ДП „Кіровоградтепло”, об’єднали водоканали, хоча ми були проти цього.

Незрозуміло, навіщо було віддавати повноваження затверджувати тарифи НКРЕ, якщо вони настільки різняться. Коли таке рішення приймали, говорили, що це для того, аби збалансувати тарифну політику в Україні. Вийшло навпаки, і в органів місцевого самоврядування немає можливості впливати на цей процес. Ми будемо звертатися до обласної влади, до Києва з цього питання, зустрічалися вже з власниками ЦНТІ УНГА, що орендують „Кіровоградтепло”. До слова, наші ЖЕКи ще й тому збиткові, що змушені утримувати водопровідні та теплові мережі, тоді як цим мають займатися водоканал та теплопостачальні підприємства, тож розглянемо і ці питання.

За матеріалами сайту міськради

Нагадаємо, на житлово-комунальний сектор Кіровограда найближчим часом чекає реформа, після якої половину ЖЕКів та КРЕПів ліквідують шляхом об’єднання. Житлово-комунальні послуги планують надавати на основі конкурсу, на якому визначатимуть підприємство або організацію, що надаватиме ті чи інші послуги.