ТОП-5 проблем в медицині, актуальних для жителів Кіровоградщини

  • Катерина Федченко
  • watch_later 13 листопада 2015, 04:50

  • visibility 94 перегляда

Серед запропонованих жителями області медичних проблем, що потребують вирішення, аналітики Кіровоградського відділенням «Всеукраїнської мережі ЛЖВ» виокремили 5 найактуальніших.

Про це Точці доступу повідомили в прес-службі Кіровоградського осередку «Всеукраїнської мережі ЛЖВ»

Ними стали непрозорість витрачання бюджетних коштів лікарнями, потреба в електронних чергах, вакцинація дітей, недостатність профілактики ВІЛ/СНІДу та проблема доступності обезболювання для паліативних хворих.

Перше місце посіла проблема недостатньої відкритості використання коштів медичними закладами. Як виявилося, кіровоградців, цікавить, скільки коштів виділяється на медицину, як вони використовуються та на скільки насправді медичні заклади потребують благодійних внесків. Слід зазначити, що на вирішення цієї проблеми направлена одна з ініціатив фахівців мережі ЛЖВ. Активісти ініціюють впровадження Департаментом охорони здоров’я області програму «Відкритий бюджет». Це дасть можливість у простій формі побачити куди і скільки витрачають коштів медзаклади. Ініціатива майже реалізована, однак, за словами аналітиків обласного осередку ЛЖВ, Департамент охорони здоров’я затримує її запуск, оскільки починаючи з вересня не надає необхідних фінансових даних.

На другому місці − електронні черги в лікарнях, точніше, їх відсутність. Хто хоч раз вистояв чергу до терапевта в поліклініці зрозуміє цю проблему без пояснень. Упровадження електронних черг полегшить життя і пацієнта, і лікаря.

Наступна в рейтингу проблема з вакцинацією дітей. Батьки скаржаться та відсутність відкритої інформації про наявність вакцини. Також проблемою є незручний графік вакцинації – часто батькам дзвонять і пропонують протягом двох годин прибути для вакцинації, тому що з’явилась вакцина. Батьки наголошують і на тому, що під час відвідування медичного закладу здорова дитині контактує з хворими і заражається.

Четверте місце займає проблема недостатності заходів профілактики ВІЛ/СНІДу. За даними Українського центру контролю за соціально-небезпечними хворобами МОЗ, у 2015 році смертність від СНІДу збільшилась на 78% у порівнянні з 2014 роком. Крім того, Обласною цільовою соціальною програмою протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу передбачено фінансування в 2015 році курсів бупренорфіну. Наявність цих ліків дасть змогу попередити передачу ВІЛ/СНІДу та не переривати лікування не тільки ВІЛ-інфекції, а й гепатиту С та туберкульозу. Однак кошти на бупренорфін так і не були виділені.

Замикає п’ятірку проблема доступності обезболювання для невиліковно хворих пацієнтів. Зараз обезболювання таким хворим надається бригадою медиків двічі на день. Однак тривалість дії препарату чотири години. І крім цих восьми годин із 24-х в добі, людина страждає від болю. Така ситуація склалася через неможливість придбати препарати знеболення для невиліковно хворих.

Довідково: Збір актуальних проблем в медичній сфері, які потребують вирішення, здійснюється в рамках роботи громадської лікарсько-пацієнтської ради при Департаменті охорони здоров'я Кіровоградської ОДА. Долучитися можна, надіславши пропозиції на електронну скриньку kovlgv@ukr.net (в темі листа прохання вказати МЕДИЦИНА) або за телефоном (0522) 24-69-04